LifestyleTechnologia

Social media sposobem na naukę

Internet stał się nieodłączną częścią życia współczesnego świata. Rozmowy ze znajomymi, zdjęcia pełne różnorodnych hasztagów czy Story, które mówią co nieco o naszym dniu – to wszystko przyciąga nasze zainteresowanie. Jak się okazuje, social media mają również miejsce na naukę.

Transmisje LIVE to – można by rzec – wykłady przez Internet. Eksperci w dziedzinie, która jest w punkcie naszego zainteresowania, wypowiadają się na dany temat i przede wszystkim dzielą się swoją wiedzą, swoimi odczuciami, a także cennymi radami. Takie spotkania to duża dawka wskazówek, nowych informacji, których może aktualnie poszukiwaliśmy albo po prostu coś, co warte jest przypomnienia. Transmisje na żywo to w wielu przypadkach ogromna dawka motywacji i szansa na uzyskanie szybkiej odpowiedzi na pytanie, które nas nurtuje.

Hasztagi na Instagramie można spotkać pod każdym zdjęciem. Za tymi słowami kryje się wiele ważnych informacji, ściśle z nimi związanych. Dodatkowo dotyczą fotografii, do której zostały one dołączone, co pomoże zobrazować i łatwiej zapamiętać daną rzecz. Natomiast udostępniając zdjęcie warto dodać hasztag w innym języku, co w efektywny sposób rozbuduje nasze słownictwo.

Oglądanie Story, które nawiązują tematyką do naszych zainteresowań, mogą stać się inspiracją i motywacją. Obserwowane przez nas osoby na portalach społecznościowych mają mnóstwo pomysłów, przemyśleń i to od nich możemy się dużo nauczyć. Natomiast prowadzenie własnego tzw. Studygramu jest obowiązkiem, wiele osób wręcz czeka na coś nowego, co daje siłę do działania i pewności, że nasza praca nie idzie na marne.

Grupy na Facebooku to często fala ważnych informacji. W przypadku studentów będzie to wysyłanie zdjęć z notatkami, czy rozwiązanie wspólnie zadania, potrzebnego na najbliższe zajęcia. Takie grupy pomagają w rozwiązaniu wielu problemów, dla wielu osób są dużym wsparciem. To miejsca, gdzie można podzielić się własnymi doświadczeniami w konkretnej dziedzinie, a także poznać nowych ludzi, nabyć kontakty.

Nauka dzięki social mediom przychodzi nam z dużą łatwością w porównaniu do tej, kiedy trzeba sięgnąć po informacje z książki. Dlatego warto mieć na uwadze nie tylko to, co aktualnie dzieje się w życiu naszych znajomych, ale spróbować zaobserwować inne miejsca, które mogą wnieść coś nowego, cennego do zapamiętania. Nie należy jednak przy tym zapomnieć o tym, jak ważne jest sprawdzenie źródła informacji, aby nie wprowadzono nas w niepotrzebny błąd.

Ewelina Mirocha

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Zwolenniczka czytania książek. Od zawsze miłośniczka mody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *