Juicy Melodiezz #16

Kukon (OGRODY) – muzyka

Surowe brzmienie „Ogrodów” Kukona i ich nieuchwytna dusza. Do tego nostalgicznie brzmiący instrumental i mamy coś, co za jakiś czas wielu z nas będzie mogło nazwać osobistym klasykiem. Patrząc przez okno na marne oznaki zimy w postaci odrobiny topniejącego śniegu warto odpalić „muzykę”. Wstałem dzisiaj o 16, więc senny klimat tym bardziej do mnie trafia.

Malik Montana – Jungle Boyz (prod. OLEK)

Malika znam od czasów, gdy rapował po angielsku i robił to naprawdę rewelacyjnie. Jego przejście w stronę leniwych trapów można różnie oceniać, jednak trzeba przyznać – jego popis umiejętności językowo-lirycznych jest tutaj naprawdę wart uwagi. Po cichu czekałem, aż wróci do anglojęzycznych bangerów – zamiast nich dostałem prawie, że niemieckie afrotrapy.

DZIARMA – BO$$ B!TCH

Chcąc nie chcąc rap zawsze był mocno zmaskulinizowanym gatunkiem. Dlatego też kobiety w rapie (szczególnie polskim) są często owiane kontrowersją. Pomijając formę, która u Dziarmy moim zdaniem stoi na NIESAMOWICIE wysokim poziomie – muzyka broni się sama, natomiast Agata z klasą broni dobrego imienia innych kobiet na scenie.

JACKBOYS, Sheck Wes – GANG GANG

Nowy projekt Travisa Scotta jest miłym powiewem świeżości na scenie w US. La Flame x Sheck Wes – to połączenie w punkt. Lekko zalatująca 88GLAM’em stylówka, mglisty klimat wykreowany dzięki zarówno flow Sheck Wesa, jak i instrumentalowi i wokalowi Travisa (o warstwie graficznej nie wspominając).

Kicek – Przeszłość (clearly)

O Kicku już wspominałem. Moja fascynacja nim jako artystą jest w pełni autentyczna. Głos tego młodego człowieka jest dla niego idealnym narzędziem ekspresji. I to ekspresji, której nigdy nie będzie musiał się wstydzić. Wspomnicie moja słowa – ten śpiewak jeszcze zrobi furorę.

Jakub Daniluk

Student dziennikarstwa, muzyk i marzyciel. Coraz śmielej sięgam po swoje cele, kierując się głównie człowieczeństwem. Pasjonat muzyki różnych gatunków - głównie rapu, który również tworzę. Szukam swojego miejsca w świecie i własnego "ja". Entuzjasta psychologii, psychiatrii i kwestii dbałości o zdrowie psychiczne - zarówno zapobiegawczo jak i terapeutycznie. Pomieszany introwertyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *