Juicy Melodiezz #17

lilbubblegum – rambo ft. letoa

Typowo soundcloudowy rap. Nieskomplikowany rytmicznie wokal nie jest tutaj wadą, a atutem tworzącym klimat. Co się natomiast tyczy produkcji – pokuszę się o stwierdzenie, że brzmi „Nintendowo”. Grammy to to nie wygra, ale zdecydowanie wygra miano piosenki wieczoru przy wieczornym chillowaniu.

THREE LOCO – ARROGANT AMERICAN FREESTYLE

Jody Highroller razem ze swoimi towarzyszami przywołują w tym projekcie „ducha starego newschoolu”. Producent również się spisał – te klawisze! Jego zwrotka najbardziej przypadła mi do gustu, choć nie jestem w stanie stwierdzić, czy jest to osobista sympatia do Raffa, czy obiektywne stopniowanie. Druga – przyzwoicie. Co do trzeciej – intrygująco, choć brzmieniowo nie porywa.

99 Neighbors – Thunder

Łagodny bas prowadzi tutaj wokale artystów z niebywałą gracją. Każdy z nich ma coś innego do pokazania zarówno pod kątem umiejętności artykulacji jak i tekstów. Delikatny śpiew w refrenie sprawia, że całość nie jest przesadzona, a świetnie wyważona.

070 Shake – Guilty Conscience

Emocjonalnie. Bardzo. Refren bardzo chwytliwy, jednocześnie jednak nie brzmi jak jakiś irytujący szlagier. Ta hip-hopowa śpiewaczka ma swoim stylem i wnętrzem dużo do zaoferowania. Zdecydowanie powinniśmy dać jej szansę – jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy.

the girl next door – ON TOP

Żeby nie zamęczać czytelnika/słuchacza w ten poniedziałkowy wieczór – spokojna perełka. Co prawda wokal wchodzi jednak o tę minutę za późno, ale broni się formą. Jeżeli jednak skupić się głównie na części instrumentalnej – melodia dla wypoczynku duszy. Jest taka stara platformówka – „Glace” – ten utwór zdecydowanie nadawałby się na soundtrack.

Jakub Daniluk

Student dziennikarstwa, muzyk i marzyciel. Coraz śmielej sięgam po swoje cele, kierując się głównie człowieczeństwem. Pasjonat muzyki różnych gatunków - głównie rapu, który również tworzę. Szukam swojego miejsca w świecie i własnego "ja". Entuzjasta psychologii, psychiatrii i kwestii dbałości o zdrowie psychiczne - zarówno zapobiegawczo jak i terapeutycznie. Pomieszany introwertyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *