Sesja inna niż wszystkie

Nadszedł czerwiec. Dla każdego studenta ten miesiąc oznacza walkę z sesją. Jednak w tym roku będzie ona inna niż wszystkie poprzednie. Zmierzymy się z egzaminami przez Internet, zarówno w formie ustnej jak i pisemnej. Jak się do nich przygotować?

Większość terminów egzaminów została już zaplanowana. Każdy student ma świadomość, w jaki sposób będą one przebiegać. Teraz musimy pamiętać nie tylko o zaopatrzeniu się we wszystkie potrzebne notatki, ale również w sprawny sprzęt komputerowy wraz z kamerkami. Możliwe, że sesja przeprowadzona w domowych warunkach sprawi, że studenci nie będą się tak bardzo stresować jak zwykle. Poza tym, nie wychodząc na uczelnie mamy więcej czasu na przygotowanie się do egzaminów. Poniżej znajdziecie kilka sposobów na efektywną naukę.

Zaplanowanie nauki do całej sesji jest kluczem do zdania egzaminów w pierwszym terminie. Ważne, żeby podzielić materiał i wiedzieć, w jakim dniu chcemy skupić się na danym przedmiocie oraz ile czasu powinniśmy mu poświęcić. Plan działania z pewnością pozwoli na przerobienie całego materiału i da gwarancję sukcesu.

Przerwy w nauce to trik, który studenci darzą większą sympatią. Kilkugodzinne siedzenie nad książkami bez przerw nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dlatego należy pamiętać, aby robić ich kilka, np. 15 minutowych, a podczas nich zająć się czymś zupełnie innym, nieco przyjemniejszym.

Każdy ma swój sposób na naukę. Używanie kolorowych zakreślaczy i karteczek jest sprawdzonym sposobem na zapamiętanie ogromnej ilości materiału. Wyszukanie, czy nauczenie się zakreślonych definicji będzie zdecydowanie łatwiejsze i skuteczniejsze. Drugim dobrym wyjściem, polecanym przez wykładowców jest mapa myśli.

Coś Nowego

Niejeden sprawdza media społecznościowe lub odpisuje na wiadomości znajomym podczas nauki. Jednak odłożenie smartfonu i wyłączenie Internetu to klucz do pełnego skupienia się.

Przyjemnością, która pozwoli dobrze przyswoić nowe dawki informacji jest sen. Z reguły, kiedy nie jesteśmy wypoczęci nasz dzień jest ciężki i męczący. Sen powinien być nie za długi, ale też nie za krótki. Ważne, żeby czuć się zmobilizowanym i pełnym energii. Nie warto też zarywać nocy, ale któremu studentowi się to nie zdarzyło?

Na koniec drobne przypomnienie. Egzaminy mają ograniczoną ilość czasu, a szczególnie te przez Internet, co może dekoncentrować. Dlatego warto je dobrze zaplanować: dokładnie i ze zrozumieniem czytać treści zadań oraz zacząć od tych, na które zna się odpowiedź. Po dobrym początku dużo prościej będzie przejść do bardziej skomplikowanych zagadnień.

Kto wie, może w tym roku sesja będzie o wiele sprawniejsza i przyjemniejsza!

Ewelina Mirocha

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Zwolenniczka czytania książek. Od zawsze miłośniczka mody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.