LifestyleModa

Barbie ubiera się u Balmain

Najnowsza kolekcja francuskiego domu mody Balmain zaskoczyła swoich najwierniejszych fanów. Dyrektor kreatywny Olivier Rousteing postanowił stworzyć wyjątkową, limitowaną kolekcję współpracując z Barbie – ikoną mody wszystkich małych i dużych dziewczynek.

Rousteing, chciał stworzyć kolekcję inspirowaną kultowymi postaciami Barbie i Ken’a, a jednocześnie pragnął nawiązać do swoich wspomnień z dzieciństwa. Jako mały chłopiec wielokrotnie słyszał od swoich rówieśników, że nie powinien bawić się lalkami, bo jest to mało męskie. Nie przejmując się opinią innych, dzisiaj może pochwalić się wieloma stworzonymi przez siebie kolekcjami.

Kompozycja nowego projektu opiera się na kultowym kolorze różu, który wszystkim kojarzy się wyłącznie z lalką Barbie. Dom mody w latach 50. i 60. wykorzystywał ten kolor na swoich pokazach. Przy tej współpracy Rousteing zmodyfikował różowy kolor tak, aby zachował styl domu Balmain, ale również odzwierciedlał zabawny świat Barbie. Ubrania posiadają klasyczne logo w kształcie labiryntu. Dostępne są również marynarki z szerokimi bufiastymi ramionami, idealnie dopasowane do ciała z dwoma rzędami złotych guzików, klasycznych dla Balmain. Ponad 50 ubrań i dodatków z limitowanej, uniseksowej kolekcji możemy ze sobą łączyć, tworząc swój własny świat.

Współpraca francuskiego domu mody z Mattel otwiera nowy rozdział, w którym moda łączy się z dziecięcymi zabawkami. W tej kolekcji Barbie i Ken wymieniają się z nami ubraniami, dzięki czemu możemy przenieść się w cukierkową, multikulturową i inkluzywną podróż.

Aurelia Bryła

Studiuję na III roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na KUL. Z wykształcenia jestem technikiem weterynarii. Uwielbiam podróżować. Jestem bardzo otwartą, kreatywną i ciekawą świata osobą.