LifestyleModa

Babcie supermodelki – kariera bez względu na wiek

Datę 21 stycznia każdy z nas doskonale zna. Tego dnia wszystkie wnuczki i wnuczęta składają życzenia swoim ukochanym babciom, które znane są przede wszystkim z wypiekania przepysznych szarlotek lub innych smakołyków. W XXI wieku można zauważyć, że seniorki nie ograniczają się jedynie do prowadzenia gospodarstw domowych. Coraz częściej kobiety w starszym wieku podążają ścieżką kariery, podejmują wyzwania i są żądne przygód. Należą do nich m.in. Iris Apfel, Helena Norowicz czy Maye Musk.

Iris Apfel
Aut. Fot https://www.wbur.org/news/2022/02/22/iris-apfel-peabody-essex-museum

IRIS APFEL

Iris Apfel to amerykańska bizneswoman, fenomenalna projektantka wnętrz, ikona mody i historyczka sztuki. Swoją postawą udowadnia, że wiek to tylko liczba. Kobieta skończyła 101 lat i nadal aktywnie uczestniczy w obszarze swoich zainteresowań. Jej przepis na młodość to przede wszystkim fantastyczne poczucie humoru, ciekawość świata i ludzi. Apfel od dawna fascynuje projektantów i stylistów ze względu na swój charakterystyczny wygląd: wielkie okulary, zawsze czerwone usta, kolorowe ubrania oraz ogrom okazałej i ciężkiej biżuterii. Swój indywidualny styl opiera na różnorodności wzorów, barw oraz faktur, uzupełniony o masywne bransolety i naszyjniki. Niesamowity gust Apfel został doceniony przez dziewięciu prezydentów USA, którzy wykorzystali go do udekorowania wnętrz Białego Domu. Projektantka karierę modelki rozpoczęła dopiero w wieku 90 lat, pokazując tym samym, że każda kobieta może być atrakcyjna. Na jej podobieństwo firma Mattel stworzyła nawet lalkę Barbie. Jednym z ostatnich sukcesów kobiety było stworzenie kolekcji ubrań dla firmy H&M pod nazwą „Find your inner Iris” (Znajdź swoją wewnętrzną Iris), która w zupełności oddaje jej specyficzny, barwny styl. W wyniku wystawy „Rara Avis” (Rzadki Ptak), która okazała się niebywałym sukcesem, Iris z dnia na dzień stała się światową ikoną stylu.

Helena Norowicz
Aut. Fot https://dojrzalakobieta.pl/helena-norowicz-w-nowej-kampanii-bohoboco/

HELENA NOROWICZ

Helena Norowicz to polska aktorka oraz modelka. Charakteryzuje ją nietuzinkowe podejście do życia i wiara w swoje możliwości, mimo okazałego już wieku. Kobieta ma 88 lat i nadal świetnie się prezentuje. Swoje ostatnie urodziny uczciła sesją zdjęciową, która została zrealizowana przez uczniów technikum fotograficznego w Warszawie. Norowicz to osoba, dla której ważną rzeczą w życiu jest posiadanie pasji. Podkreśla, że nie unikniemy upływu czasu, dlatego jeśli jest taka możliwość, należy dawać siebie i brać pełnymi garściami. Swój sukces zawdzięcza zdrowej diecie, gimnastyce oraz wyeliminowaniu z jadłospisu słodyczy. Aktorka dba niezwykle o swój rozwój i mimo sędziwego wieku jest w stanie zrobić szpagat. Helena Norowicz to także synonim kobiecości, elegancji, siły i odwagi. Emanuje pozytywną energią, którą zaraża wszystkich wokół. Przez prawie pół wieku była aktorką Teatru Studio w Warszawie, zagrała w ponad 50 sztukach. Znana jest również z takich filmów jak: „Boże Ciało” lub „Jak poślubić  milionera”. Karierę modelki rozpoczęła dopiero po 80 roku życia, zaskakując wszystkich niebywałym talentem. Sukces i popularność przyniosła jej między innymi współpraca z ekskluzywną marką Bohoboco.

Maye Musk
Aut Fot https://www.instagram.com/p/CieJ9akj35P/

MAYE MUSK

Czy da się pokonać przeszkody i osiągnąć swój cel? Maye Musk pokazuje, że tak. Jest synonimem siły i wytrwałości, ale nie tylko. To kobieta o idealnym wyglądzie, mimo upływających lat. Swoją aparycją zawstydza i jednocześnie zachwyca wiele młodych kobiet, a wszystko za sprawą naturalnego piękna. Dzięki temu zdobi okładki ważnych czasopism tj. Vogue. Jest odzwierciedleniem klasy, stylu i szyku, dlatego jej wizerunek częściej pojawia się w magazynach niż jej młodszych koleżanek. 74-letnia matka biznesmana Elona Muska nie miała lekkiego życia, ze względu na kłopoty rodzinne. Jej partner nie sprawdził się w roli męża i ojca. Był wobec niej chłodny i upokarzał ją, tym samym obniżając poczucie własnej wartości swojej żony. Kobieta jednak nie poddała się – i wyjechała z dziećmi do Kanady. Tam rozpoczęła nowe życie, podejmując różne działalności, między innymi rozpoczęła pracę modelki. Na starość stała się wybiegową sensacją. Karierę rozpoczęła w wieku 69 lat i zyskała miano najstarszej modelki w Afryce Południowej i Kanadzie. Obecnie jest jedną z najlepszych w branży. Sukces zawdzięcza naturalności, pewności siebie oraz wdzięku, który jest szczególnie ważny podczas pracy przed obiektywem kamery. To niesamowita kobieta, która pokazuje, że w każdym wieku można osiągnąć to, czego się pragnie.

Agata Wierzchowska

Studentka III roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Interesuje się makijażem i modą. Lubię w długie wieczory zagłębiać się w treść książek z kubkiem gorącego kakao, a także odkrywać i zwiedzać nowe miejsca.