5 kroków do długich i pięknych włosów 

Wiele z nas już w wieku dziecięcym marzyło o pięknych, długich i gęstych włosach. Na przeszkodzie stawały nam jednak farby, lokówki, prostownice, a także nożyczki. Istnieje jednak kilka ważnych wskazówek dzięki którym będziemy mogły cieszyć się długimi i zdrowymi włosami.  

Regularny masaż skóry głowy podstawą! 

Grabki i masażery do skóry głowy
fot. Małgorzata Marzec

Jeśli chcemy by włosy rosły szybciej, wyrastały zdrowsze i mocniejsze nie wolno nam zapominać o regularnym masażu skóry głowy. Dzięki tej czynności stymulujemy cebulki włosów, pobudzamy krążenie, zmniejszamy napięcie, a także relaksujemy się. Masaż ten nie musimy być wcale długi wystarczy pięć minut dziennie, a efekty zauważymy już po paru tygodniach. Możemy wspomagać się specjalnymi grabkami do skóry głowy, masażerami lub wykonywać masaż samymi opuszkami palców. W połączeniu z ulubioną wcierką wysyp baby hairów gwarantowany.  

Włosy
Instagram: wlosowero

Wcierkowanie, a baby hairy 

Masaż skóry głowy przy pomocy wcierki nazywamy wcierkowaniem. Na rynku kosmetycznym coraz więcej marek wychodzi naprzeciw włosomaniakom, oferując wiele produktów przeznaczonych do pielęgnacji skóry głowy. Wcierki, bo tak nazywamy te preparaty, można podzielić na wiele kategorii – nawilżające, pobudzające, regulujące, alkoholowe, bezalkoholowe itd. To od nas, a w zasadzie od naszej skóry głowy zależy wybór produktu. Z kolei baby hairy to nowe włoski, które wyrastają w ogromnej ilości szczególnie jeśli codziennie, z zaangażowaniem wykonujemy masaż skóry. 

Zadbana skóra głowy daje zdrowe włosy 

Jak doskonale wiemy to ze skóry głowy wyrastają włosy. Bez zdrowego i zadbanego podłoża ciężko wyhodować coś pięknego. Jeśli nasza skóra głowy będzie ściągnięta, przesuszona, będziemy odczuwać dyskomfort to możemy mieć problem, aby te włosy zapuścić. W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry głowy, które osiągniemy przy pomocy odżywki humektantowej, żelu aloesowego czy siemienia lnianego. Jeden z tych produktów należy zaaplikować przed myciem na skórę głowy na około dwadzieścia minut, następnie wykonać codzienną pielęgnację. Warto pamiętać również o peelingu skóry głowy, który wykonujemy raz w tygodniu.  

Dbaj o włosy na całej długości! 

Włody
Instagram: xvgosiahairvx

Jeśli chcemy wyhodować długie włosy powinniśmy zadbać o nie na całej długości. Szarpanie, ciągnięcie i wyrywanie włosów nie pomoże nam w ich zapuszczeniu, zniszczenia na długości to najgorsze co możemy im zafundować. Są jednak proste sposoby, aby tego uniknąć; jednym z nich jest zabezpieczanie włosów podczas spania. Gdy oddajemy się w ramiona Morfeusza nasze włosy są najbardziej narażone na zniszczenia. Przed pójściem spać powinniśmy zaaplikować na włosy serum silikonowe i najlepiej związać je w luźnego warkocza, koczka, wysoką kitkę, albo założyć specjalny, jedwabny czepek. Podobne zasady występują, gdy wychodzimy na dwór i spotykamy się z wiatrem, deszczem czy minusową temperaturą. Także podczas rozczesywania włosów powinniśmy robić to jak najbardziej delikatnie, by ich nie połamać.  

Dieta pomaga w zapuszczaniu włosów? 

Nie od dziś wiadomo, że zdrowe odżywianie się pociąga za sobą szereg korzyści. Dbając o organizm od wewnątrz sprawiamy, że nowe włoski które wyrastają z naszej głowy będą zdrowsze i mocniejsze. Jedną z ważniejszych kwestii jest odpowiednie nawodnienie dwa litry wody dziennie powinny stanowić absolutne minimum. Jedzenie warzyw i owoców będzie korzystnie wpływało nie tylko na nasze włosy, ale także i na naszą sylwetkę oraz samopoczucie. Orzechy, brokuły, tłuszcze czy mleko, witaminy A oraz B – to tylko kilka przykładów składników pozytywnie wpływających na proces zapuszczania włosów.

Małgorzata Marzec

Studentka II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Interesuję się świadomą pielęgnacją włosów, fotografią oraz siatkówką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.