Zima odeszła, ale nadchodzi czas smoków

Grę o Tron śmiało można zakwalifikować do jednego z najważniejszych seriali w historii telewizji. Zmagania bohaterów na całym świecie śledziły miliony widzów, a ostatni odcinek w dniu premiery przyciągnął przed telewizory aż 13,6 mln fanów. Choć jego czas dobiegł końca, HBO nie zamierza rezygnować z uniwersum, które wykreował George R.R. Martin.

W 2018 roku na półkach księgarni pojawiła się książka George R.R. Martina Ogień i krew. Jej fabuła skupia się historii rodu Targaryenów, opowiedzianej od samych początków, czyli od pojawienia się Aegona I Targaryena i jego dwóch sióstr-żon na ziemiach Westeros.

Dosyć szybko okazało się, że losy rodu Targaryenów nie pozostaną jedynie na kartach powieści. Pierwsze wzmianki o powstawaniu serialu będącego spin-offem Gry o Tron pojawiły się w 2019 roku. House of the Dragon ma liczyć pięć sezonów, z których każdy będzie miał dziesięć odcinków. Wiadomo, że pierwszy sezon opowie o panowaniu piątego króla z dynastii, czyli Viserysa I. Drugi natomiast skupi się na najciemniejszych czasach w historii Targaryenów. Nie zabraknie opowieści o legendarnej wojnie domowej znanej później jako ,,Taniec ze Smokami”. Owy ,,Taniec” rozpoczęła księżniczka Rhaenyra, po tym jak zignorowano jej prawa do Żelaznego Tronu tuż po śmierci ojca (wspomnianego wcześniej Viserysa) i koronowano jej brata, księcia Aegona II. Królestwo podzieliło się na dwa wrogie obozy i pogrążyło w chaosie, który na zawsze pogrzebał dawną potęgę rodu.

Prace nad serialem ruszą w tym roku, a sceny mają być kręcone głównie w Anglii. Reżyserami pierwszego sezonu będą Clare Kilner, Greg Yaitanes i Geeta Patel (którego można kojarzyć jako twórcę najnowszego Wiedźmina). Dodatkowo showrunnerem i twórcą odcinka pilotażowego zostanie Miguele Sapochnik. Fani Gry o Tron poznali go jako reżysera najpopularniejszych bitew w serialu (m.in. bitwy bękartów i bitwy o Winterfell).

Znane są już też pierwsze nazwiska członków obsady. W rolę króla Viserysa I wcieli się Paddy Considine (Dzień Trzeci). Jego córkę, Rhaenyrę, zagra Emma D’Arcy (Misbehaviour), a Alicent Hightower, czyli żonę-królową – Oliwia Cooke (Player One). Do obsady dołączy też Matt Smith (The Crown), jako Daemon Targaryen. Na Instagramie aktora pojawiło się zdjęcie koncepcyjne Caraxes – smoczycy, której będzie dosiadać jego postać.

Nie wiadomo na razie nic o oficjalnej dacie premiery, a według nieoficjalnych informacji serial zadebiutuje w 2022 roku.

Zuzanna Skwarek

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pełnoetatowy mól książkowy. Kocha szczególnie fantastykę, ale nie pogardzi też dobrym kryminałem. W wolnych chwilach sama tworzy opowiadania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *