Winna

Alicja Sinicka choć jest młodą pisarką, to zdecydowanie powieść Winna pokazuje jej kunszt literacki. Wydawałoby się, że to kolejna książka z serii love story, jednak jak się okazuje, za miłością może kryć się wiele zła, smutku i poczucia winy.

Autorka skupia się na życiu głównej bohaterki Wendy – jej uczuciach, przeżyciach i myślach. Bogata rodzina, ukończone studia, praca w swoim zawodzie i wymarzony mężczyzna u boku. To wszystko wydaje się być życiem idealnym, ale ma swoje drugie odbicie.

Dziewczyna udaje szczęśliwą, a tak naprawdę czuje się winna, ponieważ uczestniczyła w wypadku, w którym wiele lat temu zginął jej młodszy brat. Nie potrafi sobie wybaczyć tamtego dnia, a patrząc na własnego ojca chciałaby zapaść się pod ziemię, ponieważ wie jak ogromny ból mu tym wyrządziła. Osobą, na której mogła polegać był przede wszystkim jej Warren – mężczyzna, któremu była oddana. Można sobie wyobrazić uczucia zagubionej bohaterki, kiedy dowiaduje się, że została przez niego zdradzona – nawet za to czuje się winna, choć nie ma ku temu powodów.

Wszystko zmienia się po poznaniu Jima, który jak może się wydawać, uratuje ją przed jeszcze większym cierpieniem niż miała do tej pory. Pokaże, że może być szczęśliwa i spełniona. Wszystko idzie zgodnie z jego planem, jednak jak się później okazuje, skrywa on wiele tajemnic, z jakimi Wendy będzie się musiała zmierzyć, wpadając w jego pułapkę. Po jego poznaniu zaczynają się dziać rzeczy, które nie do końca można wyjaśnić. Dziewczyna poznaje nowe fakty związane z wypadkiem, na dodatek coraz bardziej nie wie, co jest prawdą a co kłamstwem.

Zakończenie szokuje i akcja rozwija się błyskawicznie. Bohaterowie zaciekawiają swoją osobą, ich tajemnice stają się coraz trudniejsze do odgadnięcia. Nie wiadomo, komu można zaufać. Postać Wendy – bardzo kruchej dziewczyny – pokazuje, jak pokonać samego siebie i swoje słabości. Mówi o braku akceptacji i potrzebie miłości. Można znaleźć w niej cząstkę siebie i zobaczyć, jak ogromny wpływ wywierają na nas ludzie oraz spróbować dowiedzieć się, kto tu jest tak naprawdę winny.

Ewelina Mirocha

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Zwolenniczka czytania książek. Od zawsze miłośniczka mody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.