Diabolina wcale nie taka diaboliczna

Od 18 października możemy podziwiać w kinach kolejną superprodukcje studia Disneya. „Czarownica 2” z rewelacyjną Angeliną Jolie w roli głównej już na ekranach, ale czy to dalej ta sama mroczna postać?

Kolejny raz „Disney” stanął na wysokości zadania i stworzył wspaniały sequel bajki naszego dzieciństwa. „Czarownica 2”, czyli najświeższe dzieło produkcji studia Walta Disneya właśnie weszło do kin. Producenci filmu wiedzieli jak dotrzeć do serc widzów, angażując do filmu wspaniałe aktorki dzisiejszego kina, czyli Angeline Jolie i Michelle Pfeiffer. Angelina grająca główną rolę Diaboliny, w tym filmie pokazuje największą klasę, a także uczy. U jej boku znowu możemy zobaczyć Sama Rileya w roli Diavala, jej wiernego sługi i oczywiście Elle Fanning w roli Aurory. Nową twarzą w filmie, jest światowej sławy aktorka Michelle Pfeiffer, którą w produkcji obsadzono w roli królowej, matki Księcia Filipa. Diabolina czy Królowa, która z nich jest tą złą? O tym trzeba przekonać się oglądając film. Całość wyprodukowany jest z wielką pompą, wartymi uwagi kostiumami, charakteryzacją, a o efektach specjalnych już nie trzeba wspominać. Nie ma się co dziwić, skoro za kamerą stanął Joachim Rønning, znany już z filmu „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”. Tą produkcją potwierdza on swój talent i rzemieślnicze mistrzostwo w fachu filmowym. Z wielkim kunsztem rozbudowuje historię znaną nam z poprzedniej części i uzupełnia ją owianym dotąd tajemnicą pochodzeniem Diaboliny. Pikanterii dodają sceny walk, lekka egzotyka i humor. Jednak Disney nie zapomniał o tym, że każdy jego film ma także funkcję edukacyjną. „Czarownica 2” uczy nas równości oraz szacunku dla innych, a także tego, że agresja i dyskryminacja mogą prowadzić do upadku.

Ismena Cieśla

Absolwentka Filologii Romańskiej, aktualnie studentka trzeciego roku Dziennikarstwa. Książkoholiczka i "psia mama". Pasjonatka gotowania, podróży i muzyki wszelkiego rodzaju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *