KulturaMuzyka

Motionless in White w Polsce!

Słynny wśród wielbicieli metalcore’u, i nie tylko, zespół zawita do Polski w sierpniu 2024 roku.

Źródło: Pixabay

Motionless in White powstał już w 2004 roku w Scranton, Pensylwania. W zespole składającym się z wokalisty Chrisa „Motionless” Cerulli, gitarzystów – Ryana Sitkowski’ego i Ricki’ego „Horror” Olsona, perkusisty Vinny Mauro, oraz basisty Justina Morrow’a tylko wokalista ostał się z oryginalnego składu. Nazwa zespołu, ustalona w dzień Nowego Roku 2005, pochodzi od tytułu piosenki Eighteen Visions „Motionless and White” oscylującej wokół tego samego gatunku muzycznego – metalcore’u. W swojej burzliwej karierze wydali 5 pełnych albumów studyjnych, a najnowszy z nich, szósty – „Scoring the End of the World” został zaanonsowany 7 marca 2022 roku i wydany 10 czerwca tegoż roku.

Twórczość MIW opisywana jest jako mieszanka metalcore’u, gothic metalu i industrial metalu. Jak sami twierdzą ich inspirację stanowi szeroka paleta artystów, do których należą m.in. Black Sabbath, Linkin Park, Sex Pistols czy Marilyn Manson. Zespół ma na platformie YouTube ponad 1 mln subskrybentów, a ich ostatni teledysk sprzed dwóch miesięcy – „Sign Of Life” obejrzało 2,8 mln użytkowników.

Koncert w Polsce ma odbyć się 8 sierpnia 2024 roku w Krakowskim klubie „Kwadrat”. Sprzedaż biletów ruszyła w środę 22 listopada br. o godz. 10:00 i chociaż w ofercie były wyłącznie miejsca stojące, wyprzedały się jak „świeże bułeczki”. Już następnego dnia nie było mowy o zdobyciu chociaż jednego. Szczęśliwcom składam serdeczne gratulacje, a tym którzy spóźnili się o włos życzę powodzenia innym razem. W końcu, mimo wczesnego startu, Motionless in White działa prężnie i nie zapowiada się by w najbliższym czasie planowali przejść na emeryturę.

Karolina Sidor

Jestem studentką III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na KUL-u. Interesuję się literaturą, sztuką oraz, od niedawna, uprawą roślin domowych. Wierzę w szczerą i dobrej jakości pracę dziennikarską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *