KulturaMuzyka

Festiwale muzyczne w Polsce – lato 2023 

Wakacje są idealną okazją do spędzenia go w gronie przyjaciół. A jak wiadomo wolny, letni czas najlepiej wykorzystać na festiwalach muzycznych. W tym roku w Polsce zdecydowanie ich nie brakuje. Przedstawiamy Wam kilka, wartych uwagi wydarzeń i gwarantujemy, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.  

1. Sun Festival 2023 

Impreza rozpocznie się 28 lipca i potrwa trzy dni. II edycja festiwalu odbywa się na terenie Nadmorskiego Parku Kultury w Kołobrzegu. Jak twierdzą organizatorzy jest to największy hip-hopowy festiwal w Polsce w samym środku lata. Na scenie wystąpią tacy artyści jak: Oki, Jan-rapowanie, Bedoes 2115 czy Malik Montana. Bilety na jeden dzień festiwalu zaczynają się od 299 zł, natomiast jeśli chcemy zakupić karnet na dwa lub trzy dni musimy zapłacić od 650 zł do nawet 779 zł.  

goingapp.pl

2. SBM FFestival 2023

W dniach 23-26 sierpnia odbędzie się VII już edycja SBM FFestival. Uczestnicy wydarzenia zgromadzą się w Warszawie na Lotnisku Bemowo. Aktualnie jednodniowy bilet zaczyna się od 199 zł. Jeśli chodzi o karnety wahają się one w okolicach 300 zł, zaś za karnet weekendowy uczestnik spotkania musi zapłacić 549 zł. Cena, mimo że wysoka, jest jak najbardziej adekwatna, za cztery dni niesamowitej atmosfery w gronie znakomitych artystów sceny rapowej. Wśród nich m.in. Mata, Żabson, Gedz, Solar & Białas czy Guzior.  

m-mag.pl

3. Top of the Top Sopot Festival 

W dniach 21-24 sierpnia w Operze Leśnej wystartuje Top of the Top Sopot Festival. Bilety na wydarzenie zaczynają się od 150 zł i w przeciwieństwie do wyżej wymienionych festiwali, nie kupimy kilkudniowego karnetu. Top of the Top Sopot Festival przygotowane zostało przez Festival Group, a transmitowane będzie na antenie TVN. Wśród artystów, którzy wystąpią w Operze Leśnej są m.in. Organek, Michał Szpak, Julia Wieniawa, Kwiat Jabłoni czy Rubens.  

topofthetop.pl

4. SO FRESH Festival

Impreza odbędzie się w dniach 4-5 sierpnia w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach. Bilety jednodniowe zaczynają się od 220 zł i dochodzą do 320 zł. Na wydarzenie nie można zakupić karnetu. Na Kadzielni wystąpią przedstawiciele sceny hip-hopowej, tacy jak: Żabson, Szpaku, Kukon czy White 2115. Co ważne, będzie to pierwsza edycja tego typu festiwalu. 

goingapp.pl

5. Roztańczony PGE Narodowy

Naszą ostatnią propozycją jest impreza, która odbędzie się 30 września na Stadionie Narodowym w Warszawie. Bilety zaczynają się od 120 zł i dochodzą nawet do 700 zł. Uczestnicy wydarzenia mają do dyspozycji dwie sceny: rap/pop oraz disco. Artyści, których będzie można usłyszeć to np. Łobuzy, Viki Gabor, Cleo, B.R.O czy Akcent. Impreza jak co roku cieszy się dużym zainteresowaniem.

ebilet.pl

Małgorzata Marzec

Studentka III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Interesuję się świadomą pielęgnacją włosów, fotografią oraz siatkówką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *