„Dar serca dla Laury” – kiermasz i koncert

Już dzisiaj od 14:00 do 17:30 w Atrium Collegium Norwidianum rusza kiermasz dla 10-miesięcznej Laury Kowalskiej, na którym będzie można kupić m.in. prace plastyczne, książki, płyty, rzemiosło, dewocjonalia oraz ciasta. O godzinie 18:00, w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy odbędzie się koncert, podczas którego wystąpią Jakub Niedoborek, Alicja Karpiuk oraz ALBA. Zespół Wokalno-Instrumentalny Studentów Hispanistyki KUL.

Dzisiejsze wydarzenie organizowane jest przez Studentów Hispanistyki KUL, Koło Hiszpańsko-Polskie KUL, USS KUL oraz Katedry Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych. W trakcie kiermaszu oraz podczas całego koncertu Fundacja „Serca dla Maluszka” przeprowadzi zbiórkę dla 10-miesięcznej Laury, która wymaga specjalistycznego leczenia i sprzętu medycznego.

Laura przyszła na świat w styczniu 2021 roku z zaburzeniem oddychania, wrodzonym zapaleniem płuc, obniżonym napięciem mięśniowym, drżeniem kończyn, brakiem odruchów głębokich i brakiem odruchu ssania. Została u niej zdiagnozowana hipotonia mięśniowa uogólniona, miopatia wrodzona pod postacią wrodzonej dysproporcji typów włókien mięśniowych, zamartwica średniego stopnia oraz wada serca pod postacią ubytku przegrody międzyprzedsionkowej. Jedyną szansę na poprawę jej stanu są specjalistyczne zabiegi i drogie leczenie.

Zachęcamy do udziału i pomocy małej Laurze!

Julia Bartosiewicz

Jestem studentką dziennikarstwa, szachistką (obecnie na wakacjach), osobą, która nieustannie poszukuje swojego ja, poprzez kino, teatr, muzykę i sport. Uwielbiam piec i gotować, a w wolnym czasie odkrywać nowe miejsca. Zimą narty, świeży puch i wyratrakowane trasy, latem przerzucam się na rolki. To początek mojej przygody z pisaniem…do przeczytania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.