Coś dla klasycznego ducha muzyki – Giełda winyli

  Giełda płyt gramofonowych w Felicity była okazją do spotkania pasjonatów z całej z Polski. Na piątej edycji Święta Czarnej Płyty, która odbyła się 16 listopada pojawiło się aż 30 000 winyli.

Event zgromadził zarówno wystawców posiadających własne sklepy, jak i tych, którzy czarne krążki nabywają tylko hobbystycznie. Prezentowano płyty z różnych gatunków muzycznych – od muzyki filmowej, jazzu, rocka po punk. ,,Chcą tej muzyki posłuchać na analogach. Tutaj w Lublinie króluje muzyka popularna. Przychodzą do nas również ambitni kolekcjonerzy, którzy  poszukują coś związane z jazzem. Cieszę się, że jest o nim głośniej, ponieważ uważam, że jest to muzyka płynąca prosto z serca”mówi Jan Janiszewski, uczestnik wydarzenia, związany ze sklepem Święty Spokój. Janiszewski wspomniał także o tym, że wystawcy starają się uciekać od muzyki popularnej i proponować coś więcej niż to, co każdego dnia popularyzowane jest przez radio.

Wiktoria Strawa

Studiuje III rok dziennikarstwo i komunikację społeczną na KUL. Interesuje się kinem, zwłaszcza przedwojennym, ale również współczesnym. Jestem fanką klasycznych aut, muzyki filmowej jak i kawałków z lat 70 i 80. W wolnych chwilach piszę opowiadania i wiersze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *