Sport

MŚ piłka ręczna: Koncertowy początek i dużo gorsza druga połowa w wykonaniu biało-czerwonych. Zwycięstwo z Iranem na zakończenie turnieju

W swoim ostatnim meczu Mistrzostw Świata, reprezentacja Polski zmierzyła się z Iranem. Podopieczni Patryka Rombla odnieśli czterobramkowe zwycięstwo i w najlepszym wypadku zakończą turniej na 13. pozycji.

Spotkanie od bramki rozpoczęli Irańczycy. Jednak ze strony biało-czerwonych padła szybka odpowiedź, Sićko doprowadził do remisu 1:1. Kolejne akcje to dobra gra Polaków w obronie, a seria przechwytów i kontrataków pozwoliła powiększyć przewagę do czterech punktów (5:1). W bramce podobnie jak w meczu z Czarnogórą brylował Kornecki (z ośmiu pierwszych rzutów Irańczyków reprezentant Polski obronił cztery). Pustą bramkę rywali wykorzystał Jędraszczyk i pewnie umieścił piłkę w siatce, zdobywając trzynastego gola (13:8). To samo powtórzył w kolejnej akcji i dopisał na konto Polaków czternastą bramkę. Następnie Moryto nie wykorzystał rzutu karnego, a problemy naszych zawodników zaczęły się piętrzyć. Biało-czerwoni nie potrafili wykorzystać gry w przewadze i nie powiększyli prowadzenia podczas dwuminutowego wykluczenia przeciwników (14:8). Ostatnią bramkę w pierwszej połowie ze skrzydła zdobył Czuwara (16:10). Kończąca akcja wzbudziła kontrowersje, ponieważ opadając Polak przekroczył linię szóstego metra, czego nie zauważyli sędziowie.

Rozczarowująca gra po przerwie

Druga połowa rozpoczęła się od odgwizdania biało-czerwonym błędu zasłony (był to już trzeci raz podczas tego spotkania). Jednak w następnej akcji Krajewski wykorzystał rzut karny i zapisał siedemnasty punkt na koncie reprezentacji Polski (17:11). Kolejny fragment spotkania to zdecydowanie lepsza dyspozycja Irańczyków (20:16). Po czasie przestoju gospodarze turnieju podkręcili tempo. Dobrą interwencje zaliczył Morawski, który zmienił Korneckiego po słabszym okresie gry (23:19). Dwudziesty piąty punkt na konto podopiecznych Patryka Rombla dopisał Jędraszczyk. W ostatniej akcji spotkania rzut karny wywalczyli Irańczycy, wykorzystali okazję i tym samym mecz zakończył się wynikiem 26:22 na korzyść biało-czerwonych. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Ariel Pietrasik.

Na zakończenie turnieju Polacy zaprezentowali się dobrze, ale zdecydowanie lepiej wyglądała ich gra w pierwszej połowie. Ostatecznie podopieczni Patryka Rombla zakończyli czempionat stosunkiem trzech wygranych do trzech porażek. Zwycięstwo z Iranem w najlepszym wypadku pozwoli Polakom na zajęcie 13. miejsca na Mistrzostwach Świata.