5 mitów na temat włosów

Ile razy spotkaliście się ze stwierdzeniem, że szampon to kosmetyk, który dobieramy do potrzeb włosów, a nie skóry głowy? Jest to kompletna bzdura! W tym artykule obalimy kilka mitów na temat pielęgnacji włosów. 

1. Szybko przetłuszczające się włosy 

Jednym z najczęściej powielanych mitów jest ten dotyczący przetłuszczania się włosów. Otóż nie ma czegoś takiego. Przetłuszczanie dotyczy tylko i wyłącznie skóry głowy, a nie włosów na długości. Skóra zawiera gruczoły łojowe, które są odpowiedzialne za proces przetłuszczania. Jest to naturalny proces, który spełnia również funkcję ochronną.  

 2. Podcinanie końcówek sprawia, że włosy rosną szybciej  

Mit powielany często nawet przez samych fryzjerów. Podcinanie końcówek nie sprawia, że włosy rosną szybciej. Włos wyrasta ze skóry głowy, to jego cebulka, a nie jego końcówka decyduje o jakości i długości włosa. To co sprawi, że włosy będą rosły szybciej to regularny masaż skóry głowy, używanie wcierek oraz peelingów przeznaczonych do skóry głowy. 

Włosy
fot. polki.pl

3.Szampon dobieramy do potrzeb włosów 

Często w drogeriach spotykamy się z etykietami szamponów, które przeznaczone są do konkretnego typu włosów: ,,zniszczonych’’ ,,suchych’’ czy ,,przetłuszczających się’’. Jest to ogromny błąd. Szampon dobieramy do potrzeb skóry głowy, z kolei zadaniem odżywki jest pielęgnacja długości włosów. Poprawne etykiety na szamponach powinny wyglądać mniej więcej tak: ,,szampon do przetłuszczającej się skóry głowy’’ czy ,,szampon do suchej skóry głowy’’.  

Włosy
fot. sklep.medme.pl

4. Przetrzymywanie włosów sprawi, że będą dłużej świeże 

Przede wszystkim włosy myjemy tak często jak wymaga tego nasza skóra głowy. Jeśli musimy myć je codziennie to tak postępujemy. Przetrzymywanie włosów nie sprawi, że będą one dłużej świeże, możemy się przez to jedynie nabawić poważnych problemów ze skórą głowy.  

Włosy
fot. kobieta.wp.pl

5. Istnieją kosmetyki, które scalają rozdwojone końcówki  

Jeden z największych mitów powielany przez wielkie marki kosmetyczne. Nie ma takich kosmetyków, które byłyby w stanie scalić rozdwojone końcówki. Aktualnie jest to niewykonalne i jedynym słusznym rozwiązaniem jest ścięcie zniszczeń i zadbanie o pozostałe włosy.

Włosy
fot.dermena.eu

Małgorzata Marzec

Studentka II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Interesuję się świadomą pielęgnacją włosów, fotografią oraz siatkówką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.