VNL Finals Bolonia: Polacy lubią brąz. Francja ze złotem

Polacy po fantastycznej grze wygrali z reprezentacja Włoch (3:0) i zdobyli brązowy medal w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Po złoto sięgnęła reprezentacja Francji, pokonując w finale reprezentację Stanów Zjednoczonych(3:2).

Zwycięstwo przy pełnych trybunach

Mecz o brązowy medal dla kibiców obu reprezentacji był meczem na pocieszenie po bolesnych porażkach w półfinałach. Już od samego początku to Polacy rozdawali karty i kontrolowali mecz. Widać było, ze nasi zawodnicy szybko zapomnieli o porażce i z nową energia zaczęli niedzielne spotkanie.

Szybkie trzy

Pierwszego seta gładko wygraliśmy do szesnastu. Bardzo dobra i regularna zagrywka, ale przede wszystkim wykorzystanie błędów przeciwnika, przyczyniły się do zaledwie dwudziestosześciominutowego seta. Drugą partię to Włosi rozpoczęli bardzo mocno. Polacy musieli odrabiać straty, a słaba postawa w polu serwisowym nie pomagała. Biało-czerwoni wygrali po zaciętej końcówce 25:23. Ostatni set przypieczętował pewne zwycięstwo polskich siatkarzy. Bezradni Włosi musieli pogodzić się z porażką aż 0:3.

fot. Volleyball World.com

Francja znów złota

Po pięciosetowym pojedynku mistrzowie olimpijscy nie dali się mocnym przez całą Ligę Narodów Amerykanom. Do samego końca jednak nie brakowało emocji. Prowadząca 2:0 Francja, musiała walczyć w tie-breaku o zwycięstwo.

fot. Volleyball world.com

Drużyna marzeń

Na zakończenie VNL 2022 poznaliśmy najlepszych zawodników na danych pozycjach. Wśród niesamowicie spisujących się Francuzów, znalazł się Mateusz Bieniek. Polak został wybrany jako najlepszy środkowy bloku wraz z Davidem Smithem (USA). Najlepszym libero wybrany został Jenia Grebennikov (Francja), a rozgrywającym Micah Christenson (USA). Najlepszym atakującym wybrany został Jean Patry (Francja). Wśród najlepszych przyjmujących znalazł się Trevor Clevenot oraz Earvin Ngapeth, który został wybrany również MVP Ligi Narodów 2022.

Na następne siatkarskie zmagania musimy poczekać do 18 sierpnia gdzie w Krakowie rozpocznie się Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Następnie 26 sierpnia rozpoczną się Mistrzostwa Świata. Czy po raz kolejny uda nam się zdobyć złoty medal? Przekonamy się wkrótce.

Obrazek wyróżniający

Julia Bartosiewicz

Jestem studentką dziennikarstwa, szachistką (obecnie na wakacjach), osobą, która nieustannie poszukuje swojego ja, poprzez kino, teatr i muzykę. Uwielbiam piec i gotować, a w wolnym czasie odkrywać nowe miejsca i spędzać czas z moimi kotami. Zimą narty, świeży puch i wyratrakowane trasy, latem przerzucam się na rolki. To początek mojej przygody z pisaniem…to do przeczytania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.