PlusLiga: Poznaliśmy uczestników fazy play-off 

Faza zasadnicza PlusLigi w sezonie 2022/23 dobiegła końca. Poznaliśmy uczestników decydującego etapu rozgrywek. Wśród najlepszej ósemki zabraknie PGE Skry Bełchatów, która w siatkarskiej czołówce gościła od sezonu 2001/2002. 

Szczęśliwa ósemka 

W tym sezonie mogliśmy obserwować odradzającą się drużynę z Rzeszowa, która w ostatnich latach miała problem ze zbudowaniem zespołu na miarę lidera rozgrywek. Tegoroczna rywalizacja w ich wykonaniu wyglądała zdecydowanie lepiej. Rzeszowianie zakończyli fazę zasadniczą na pozycji lidera, a na swoim koncie zanotowali  dwadzieścia cztery wygrane spotkania, przy zaledwie sześciu porażkach. Takim samym bilansem pochwalić może się drużyna z Zawiercia, która fazę zasadniczą zakończyła na drugiej pozycji, tracąc do rzeszowskich wilków cztery punkty. Podium uzupełnił zespół Jastrzębskiego Węgla.  

Broniąca tytułu mistrzowskiego ZAKSA uplasowała się na czwartym miejscu fazy zasadniczej. Kędzierzynianie wygrali dwadzieścia dwa z trzydziestu rozegranych spotkań. Kolejne miejsca przypadły drużynom z Warszawy, Gdańska i Olsztyna. Skład najlepszej ósemki uzupełniła Stal Nysa, która niemal do ostatniego meczu, toczyła rywalizację z LUK Lublin. Ostatecznie reprezentantom Stali udało się przeskoczyć lubelską drużynę jednym punktem.   

Fot. www.plusliga.pl


Wielcy nieobecni  
 
„Źle się dzieje w Bełchatowie” – te słowa chyba najlepiej podsumują tegoroczne rozgrywki w wykonaniu żółto-czarnych. Bełchatowianie rozegrali jeden z najgorszych sezonów w historii, a to wierzchołek góry lodowej. Oprócz tego klub mierzył się z problemami finansowymi, informacjami o odejściach czołowych zawodników po zakończeniu sezonu oraz odwołaniem wieloletniego prezesa Konrada Piechockiego. Awansu do fazy play-off bełchatowianie nie wywalczyli po raz pierwszy w historii. Przegrali w tym sezonie dziewiętnaście z trzydziestu rozegranych spotkań. PGE Skra Bełchatów jest na dnie, a potęga, którą budowano przez blisko dwadzieścia lat, odchodzi w zapomnienie. W najlepszym wypadku Skra zajmie 11. miejsce w tegorocznej rywalizacji.  
 
Już jutro (6 kwietnia) ruszają rozgrywki w fazie play-off, które przyniosą pierwsze rozwiązania w finałowej rywalizacji, natomiast ostatecznego triumfatora PlusLigi poznamy najpóźniej 17 maja.  

Alicja Rejowska

Studentka II roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Zafascynowana sportem, a zwłaszcza siatkówką, biathlonem i tenisem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.