Zakończenie okienka transferowego – Energa Basket Liga

Okno transferowe w Energa Basket Lidze zamknięte. Zespoły wzmacniają się w ostatniej chwili przed startem play-offów, ponieważ do końca sezonu regularnego pozostało zaledwie 6 kolejek.
Zespoły z dolnej części tabeli rozpoczęły już przygotowania i ogrywanie młodych graczy pod przyszły sezon. Na czele tabeli wyrastają pierwsi faworyci do medali, a na ostatnich miejscach trwa zacięta walka o utrzymanie się w elicie. Do ligi wrócili między innymi reprezentanci Polski, ale także kluczowi zawodnicy zza granicy. Najbliższe tygodnie będą w drużynach bardzo intensywne. Kibice, działacze klubów, ale przede wszystkim zawodnicy, już szykują się na najważniejszy okres w sezonie. Trenerzy mają ciężkie zadanie, ponieważ muszą połączyć wygrywanie najbliższych meczów, kluczowych dla układu tabeli, z przygotowaniem fizycznym i psychicznym zawodników do późniejszych trudów serii do trzech zwycięstw.
Podsumowanie transferów ,,last minute”


Stal Ostrów Wielkopolski
Na zdecydowanego faworyta dzięki szybkiemu działaniu na rynku, wyrosła ekipa z Ostrowa Wielkopolskiego, która w ostatni dzień zakontraktowała kadrowicza Michała Michalaka. Ostatnie, bardzo dobre sezony rzucający spędził w Niemczech. W przeszłości odnosił już sukcesy w polskiej lidze m.in w Treflu Sopot.

Michał Michalak, fot. wikipedia

Trefl Sopot
Drugim zawodnikiem, który powrócił na polskie podwórko to Strahinja Jovanović. Zawodnik z przeszłością w Legii Warszawa czy Śląsku Wrocław, ma zastąpić na pozycji rozgrywającego pauzującego z powodu Kontuzji Cameroona Wellsa w Treflu Sopot. Ostatni sezon spędził w Rumunii, gdzie notował średnio 17 punktów na mecz.
Arka Gdynia
Bardzo ciekawe transfery poczynił także zespół Arki Gdynia. Do drużyny dołączyli młodzi Michał Lis (mistrz świata 3×3 u23) oraz Iwo Olender. Obaj grali wcześniej w 1. lidze Michał w Krakowie, a Iwo w Radomiu. Zespół z Pomorza nie ma już szans na udział w play-offach i chce to wykorzystać do ogrania młodych graczy lub nawet podbudowania ich oraz włączenia do stałej rotacji w kolejnym sezonie.
King Szczecin
Zespół zajmujący obecnie drugie miejsce w tabeli także dokonał bardzo elektryzującego transferu. Do drużyny dołączył Alex Hamilton, z przeszłością w NBA! Jest to świetny gracz obwodowy, mogący grać na pozycji rozgrywającego. Poprzedni sezon spędził w bardzo mocnej litewskiej lidze, gdzie notował średnio 13 punktów na mecz. Aktualnie zespół Kinga to Obok Stali Ostrów i Śląska Wrocław mocny kandydat do medalu.

Zespół King Szczecin po wygranym meczu fot. Facebook/King Szczecin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.