10 dni do inauguracji sezonu PGE Ekstraligi w Lublinie

Już 3 kwietnia o godzinie 18:00 zmagania w najlepszej lidze świata rozpoczną żużlowcy Motoru Lublin, którzy na własnym torze podejmą drużynę Włókniarza Częstochowa. Gospodarze przystąpią do tego spotkania osłabieni brakiem Dominika Kubery, którego zastąpić ma utalentowany Mark Karion. 

Brak Dominika Kubery może okazać się decydujący w kontekście walki o zwycięstwo oraz punkt bonusowy. Wychowanek Unii Leszno miał być ważnym ogniwem koziołków, a także czołowym zawodnikiem na pozycji U-24. Ze względów proceduralnych, młody leszczynianin będzie musiał zaczekać na swój debiut do 4. kolejki i starcia wyjazdowego z Falubazem Zielona Góra. 

Zawodnicy Motoru Lublin w swoim trzecim sezonie w PGE Ekstralidze kolejny raz podejmą walkę o awans do fazy play-off. W zimowym okienku z Lublina odeszli Paweł Miesiąc, Jakub Jamróg, Wiktor Trofimov oraz Matej Žagar. W ich miejsce przyszli Krzysztof Buczkowski, Mateusz Cierniak, Mark Karion, oraz od 4. kolejki – jeżeli dopełni wcześniej ustalonych formalności – Dominik Kubera. Tak skomponowany zespół pozwala znaleźć się drużynie z Lublina w gronie ekip, które powinny walczyć o medale.

10 dni do inauguracji sezonu PGE Ekstraligi w Lublinie
Źródło: przegladsportowy.pl

Sebastian Czobot

Student III roku dziennikarstwa. Moją pasją jest sport, a od sezonu 2020 jestem kibicowskim ambasadorem PGE Ekstraligi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.