Życie samo się nie zrobi!

Spóźniłeś się kiedyś na ostatni autobus do domu, telefon ci się rozładował, a ty musiałeś iść sam, w ciemności do domu? Jeśli tak, to na pewno wiesz, że nie jest to łatwe. A jeśli nie… może skusisz się na ekstremalną wyprawę w nocy?

Sześć dni- tyle pozostało do wyruszenia Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Lublina.
Dlaczego ekstremalna?
Po pierwsze: wyprawa odbywa się w nocy (a jak wiadomo w nocy warunki atmosferyczne często zmieniają się) – jest ona jedyną taką drogą krzyżową.
Po drugie: musisz pokonać trasę liczącą około 40 km w ciemności bez rozmów.
Po trzecie: musisz przezwyciężyć swoje lęki.
Ekstremalna Droga Krzyżowa odbywa się w 25 państwach na całym świecie, w 413 miejscowościach. Masz do wyboru aż 909 tras.


W Lublinie droga krzyżowa wyrusza w nocy z 29 na 30 marca. Tras jest siedem, najkrótsza z nich  ma 31 km, więc jeśli nigdy nie szedłeś więcej niż 15 kilometrów powinieneś wybrać właśnie tę . W tym roku została również uruchomiona nowa trasa z Lublina do Lubartowa – jest to trasa brązowa bł. o. Józefa Mazurka (Droga „na wzór EDK”) licząca 37km.
Żółta terasa św. Jana Pawła II (pełna trasa EDK) prowadzi z Lublina do Wąwolnicy i liczy 44 km.
Kolejna „żółta” św. Jana Pawła II z Konopnicy (Droga „na wzór EDK”) swoje zakończenie ma w Wąwolnicy i ma 33 km.
Z kolei trasa czerwona Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego (Pełna trasa EDK) z Lublina do  Wąwolnicy liczy 46 km. Droga fioletowa bł. Władysława Gorala (Pełna trasa EDK) również do Wąwolnicy prowadzi przez 41 km.
Trasa niebieska św. Faustyny Kowalskiej (Droga „na wzór EDK”) rozpoczyna się i kończy w Lublinie zakłada 31 km.
Najdłuższa trasa tzw. „czarna” bł. Piotra Jerzego Frasattiego (Pełna trasa EDK) rozpoczynająca się w Lublinie i kończąca w Wąwolnicy ma aż 51 km. To nie lada wyzwanie przejść tyle kilometrów. Ale spokojnie śmiałków na tą trasę nie brakuje. Ponad 120 osób chce zmierzyć się ze swoimi słabościami.

Do tej pory zapisało się już ponad 1500 osób. Może znajdziesz się wśród tych śmiałków? Nie warto żyć normalnie warto żyć ekstremalnie!

Więcej informacji znajdziesz tutaj—->https://www.edk.org.pl/

Studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Zarządzania. Miłośniczka fotografii, transportu, biznesu oraz dobrego jedzenia. Dodatkowo koszykarka! Nigdy nie odpuszczę dnia bez kubka gorącej herbaty koniecznie z cytryną!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.