#Must have on winter!

Na dworze robi się coraz zimniej, śnieg powoli daje o sobie znać. Idealny czas, aby przygotować się na najzimniejszą porę roku-zimę. Coś Nowego podpowie co warto mieć ze sobą aby przetrwać ten czas.

List to do:

1) Ciepłe ubrania. Zima bywa nieprzewidywalna i tak jak rano może wam się wydawać, że będzie ciepło, tak wieczorem temperatura znów spadnie. Ciepły szalik, czapka i rękawiczki to obowiązek naszej codziennej garderoby.

2) Skarpety. Wełniane, futrzaste, wysokie czy ocieplane na nogach zawsze muszą zagościć. Odmarznięte stopy są już niestety nie modne, a mogą się dodatkowo skończyć wizytą w szpitalu. Odradzamy! Zalecamy natomiast poprosić babcię, by uszyła nam na drutach wełniane skarpetki.. Zima wtedy nam nie straszna!

3) Swetry. Kolejna część garderoby, ale jakże możemy ją pominąć. Rozciągnięte, wielgaśne, wełniane, kolorowe.. to one sprawiają, że praca czy nauka leci nam szybciej. I do tego spełniają jeszcze jedną funkcje, ta najważniejszą.. ogrzewają nasze ciało i nie pozwalają go wyziębić.

4) Koc. Każdy z was na pewno lubi posiedzieć wieczorem przy telewizorze lub komputerze. Ciepły, ogromny, a zarazem taki, do którego będzie się można przytulić koc to idealna opcja dla zmarzluchów, bo kto lubi kiedy jest mu zimno?! Na pewno nie ja.

5) Gorąca herbata. Magiczny, rozgrzewający napój, idealny po przyjściu do domu z arktycznego dworu. Najlepiej się tutaj sprawdzi gorąca herbata z cytryną, ale każda opcja jest dobra. Herbata, czy soki rozgrzeją nas i pozwolą powrócić do życia.

6) Termofor. Wiele osób nie umie przeżyć bez niego żadnej zimowej nocy. Ta torebka napełniana gorącą wodą rozgrzewa nasze łóżko w sekundę. Radzimy jednak nie uzależniać się tak od tego gadżetu, może grozić poparzeniem, a co gorsza bliznami, które nie zejdą tak łatwo. Alternatywą dla termoforu będzie pies, który również ogrzeje was w tą zimową noc.

7) Dobry film albo książka. Komedia, kryminał, a może horror? To już od was zależy co wybierzecie na ten zimowy wieczór. Ważne jest, aby nie zapominać o relaksie, który pozwala odpocząć nam od wszystkiego co nas otacza.

Jeżeli zastosujesz się do naszych rad przetrwasz zimę. Nie jest ona taka straszna na jaką wygląda. Warto przygotować sobie taką listę, a zima przejdzie w mgnieniu oka i na nowo będziemy mogli cieszyć się ciepłymi dniami. Do dzieła!

Studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Zarządzania. Miłośniczka fotografii, transportu, biznesu oraz dobrego jedzenia. Dodatkowo koszykarka! Nigdy nie odpuszczę dnia bez kubka gorącej herbaty koniecznie z cytryną!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.