LifestyleModaPoradniki

Francuski styl ukryty w pięknie

W każdym ubiorze potrafimy odnaleźć cechy, utożsamiające nas z pewnym stylem. Parę elementów, które wprowadzimy do naszego ubioru, może stworzyć niepowtarzalną kreację. Styl francuski to prostota, precyzja i naturalność w tworzeniu kompozycji.


PROSTOTA

Francuzki uwielbiają naturalny wygląd. Kochają prostotę w ubiorze; im mniej tym lepiej. Wiedzą, że za dużo elementów nie zawsze ze sobą spójnie gra. Ogromna ilość dodatków przykryje małe elementy, na których zależy nam, by były widoczne i wyeksponowane. Francuzki głęboko wzięły sobie do serca słowa Coco Chanel: Zanim wyjdziesz z domu, przejrzyj się jeszcze raz w lustrze i zdejmij jedną rzecz. We wszystkim należy jednak zachować umiar.

NATURALNOŚĆ

Francuskie kobiety stawiają na naturalny wygląd. Ich makijaże często są tylko delikatnym podkreśleniem urody. Ubiór nie jest wyzywający, lecz pełen klasy i wdzięku. Klasycznym ubiorem będą więc w tym przypadku jeansy, biała koszula włożona w spodnie, oddzielona cienkim, brązowym paskiem. Dodatkiem może być subtelna bransoletka, zgrabnie leżąca na nadgarstku oraz buty na niezbyt wysokim obcasie. Cała idea obraca się wokół prostoty, naturalności i delikatności.

KLASYK

Kobiety we Francji często koncentrują się na kolekcjonowaniu klasycznych i ponadczasowych ubrań, które posłużą im przez wiele lat. Moda nie przemija; nakładając do starych ubrań dodatki w postaci biżuterii i odpowiednio je dobierając, można wiele zmienić w stylizacji i stworzyć ponadczasowy ubiór.

Francuzki nie dążą do perfekcyjnego wyglądu. Wybieranie stroju zajmuje im bardzo mało czasu, a efekt końcowy to klasyczna, przykuwająca wzrok kreacja. Odpowiednio dobrane jeansy wyszczuplają nogi, sprawiając wrażenie znacznie dłuższych. Z całą pewnością wiedzą więc, jak odpowiednio podkreślić swoje piękne kształty.

SWOBODA

Francuzki ubierają się tak, aby czuć się swobodnie przez cały dzień. Ich ubiór jest komfortowy i wygodny. Stawiają na casual style. Wysokie obcasy zastępują niższymi. Ich torby często przypominają wyglądem i kształtem koszyczki, a ich materiał oraz wielkość są bardzo praktyczne w codziennych czynnościach. Ważne, aby w swojej stylizacji czuły się swobodnie, bo właśnie wtedy czują się najlepiej same ze sobą.

JAKOŚĆ

Francuskie kobiety wolą kupić jeden sweterek z kaszmiru, niż dziesięć takich z poliestru – tej samej zasady trzymają się odnośnie wszystkich elementów garderoby. Francuzki przywiązują się do swoich ubrań i jak pokochają jakaś rzecz, zamierzają nosić ją przez długie lata. Ich ubrania muszą być zatem dobrej jakości, by spokojnie służyły im przez kilka następnych sezonów. Większość osób woli kupić jedną rzecz dobrej jakości, niż kupować co chwilę tańsze odpowiedniki, które szybciej będą niszczały. Czasem warto zaoszczędzić i zainwestować pieniądze w jedną, lepszą jakościowo rzecz. Nie warto od razu kupować rzeczy słabszej wytrzymałości w hurtowych ilościach.

Nieważne co masz na sobie – jeśli potrafisz zaprezentować nawet wątpliwej jakości rzecz, to jej wartość podniesie się czterokrotnie. Pewność siebie jest bardzo ważnym aspektem. Chodząc zdecydowanym krokiem inaczej zaczniesz czuć się w swoim ubiorze – dostojnie, elegancko i z klasą. Paryżanka to słynna Coco Chanel, dla niejednej z nas bohaterka, która wyzwoliła kobiety z gorsetów. Pomimo tego, że Francuzki są bardzo atrakcyjne, jestem przekonana, że tak jak każda z nas, mają swoje wady. Każda kobieta się czymś wyróżnia. Posiadamy w sobie pewną wyjątkowość,  o której nie możemy zapominać.

Anastazja Przygrodzka

Studentka III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Prawa. Zainteresowanie: fotografia, moda, design, kultura włoska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *