Niewidomy artysta podbija ludzkie serca

Włoski tenor i kompozytor, Andrea Bocelli, to niesamowicie uzdolniony artysta. Swoim głosem porusza miliony ludzkich serc na całym świecie. Pomimo iż jest osobą niewidomą, to dzięki swej twórczości potrafi w piękny sposób przedstawić otaczającą nas rzeczywistość. Wyraża to również przez swoje motto życiowe: Dobrze widzi się tylko sercem. To, co najważniejsze jest niewidzialne dla oka.

Andrea Bocelli
Aut. Fot https://status-lady.ru/pl/andrea-bochelli-bolezn-istorii-uspeha-andrea-bochelli.html

Andrea Bocelli już od najmłodszych lat wykazywał olbrzymią pasję do muzyki. Była ona jedyną rzeczą, która go cieszyła w życiu. Urodził się z wrodzoną jaskrą, dlatego dźwięk i muzyka były najlepszą drogą, aby mógł poznać świat. Już w wieku sześciu lat rozpoczął naukę gry na wielu instrumentach muzycznych, w tym na puzonie, gitarze czy fortepianie. Po usłyszeniu  płyty mistrza Franco Correllego, uświadomił sobie, że tenor jest kierunkiem, w którym chce podążać. Po jakimś czasie stał się uczniem wyżej wymienionego legendarnego muzyka. Niestety w wieku dwunastu lat całkowicie utracił wzrok w wyniku wylewu krwi do mózgu. Nie wpłynęło to na jego zdolności, wręcz przeciwnie – w całości oddał się muzyce i śpiewaniu. Swój pierwszy koncert zagrał w małej wiosce niedaleko La Sterza – miejsca, w którym się urodził; natomiast pierwszy sukces odniósł po wygraniu prestiżowego festiwalu w San Remo. Było to najważniejsze muzyczne wydarzenie roku, w trakcie którego wyłania się nowych artystów i ich utwory. Jego kariera stopniowo nabierała tempa i w krótkim czasie stał się sławny nie tylko we Włoszech, ale również na całym świecie.

Andrea Bocelli
Aut. Fot https://www.ledevoir.com/culture/musique/583202/coronavirus-les-douteuses-professions-de-foi-de-bocelli

Andrea Bocelli aktualnie ma 62 lata i w dalszym ciągu zachwyca swoim głosem. Za pomocą muzyki wyraża siebie, swoje uczucia i to jaką jest wrażliwą osobą. Wykonywane przez niego utwory Time To Say Goodbybe czy Can’t Help Falling in Love potrafią przenieść do innego świata. Jego interpretacja niesamowicie wzrusza i powoduje dreszcze na całm ciele. Gdy śpiewa, wkłada w to całą swoją duszę i serce. To jego droga, w której odnalazł sens bycia. Największym dziełem muzycznym Andrei Bocellego jest Perfect Symphony, wykonywany wspólnie z Edem Sheranem oraz utwór Vivo Por Ella z Martą Sanchez. Wszystkie jego albumy sprzedały się aż w ponad 75 milionach egzemplarzy na całym świecie. Zdobył także wiele prestiżowych nagród muzycznych i filmowych, w tym Złotego Globa czy World Music Award. W 2006 roku został odznaczony Orderem Zasługi Republiki Włoskiej.

Andrea Bocelli
Aut. Fot https://jazzsoul.pl/2019/06/04/andrea-bocelli-zaspiewa-na-pge-narodowym/

Andrea Bocelli jest jednym z najpopularniejszych artystów w Polsce i na świecie. Pierwszy koncert dla Polaków zagrał 10 września 1999 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi. Przez kilkanaście lat odwiedził największe miasta w Polsce – Warszawę, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk i Szczecin, koncertując i ukazując swój talent. Publiczność była pod niesamowitym wrażeniem jego osobowości oraz artystycznych zdolności. W najbliższym czasie ma zaplanowane koncerty w Krakowie i Warszawie. Czy widowiska dojdą do skutku, zależeć będzie od rozwijającej się sytuacji epidemicznej. Ostatnio mogliśmy posłuchać muzyka w Telewizji Polskiej. W Niedzielę Wielkanocną o godzinie 21:15 miało miejsce specjalne wydarzenie Cud życia – Koncert Wielkanocny w wykonaniu Włocha. Multiinstrumentalista zaprezentował utwory z najnowszej płyty Believe, które miały dodać otuchy w obecnych czasach i dać nadzieję na lepsze dni.

Agata Wierzchowska

Studentka II roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Interesuje się makijażem i modą. Uwielbiam tańczyć. W wolnych chwilach pisze wiersze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *