Świąteczny koncert dla studentów – rozmowa z Piotrem Trociukiem, USS KUL

To jest prezent dla studentów. Chcieliśmy zrobić coś dla nich, szczególnie w takim czasie, i zakończyć rok w przyjemny oraz ciekawy sposób – mówi Piotr Trociuk, przewodniczący Uczelnianego Samorządu Studenckiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Porozmawialiśmy z Piotrem o nadchodzącym wydarzeniu, wpływie pandemii na świąteczny okres na uniwersytecie oraz gościach, których udało zaprosić się na ten wyjątkowy koncert.

Piotr Trociuk, przewodniczący USS KUL
Piotr Trociuk, przewodniczący USS KUL https://www.facebook.com/photo/?fbid=2566207963467954&set=a.100481833373925

Edyta Skrzypczak, Coś Nowego: Jako przewodniczący USS planujesz imprezę okolicznościową dla studentów KUL?

Piotr Trociuk: Tak. Jako samorząd planujemy koncert, który odbędzie się 18 grudnia o godzinie 18.00 w Kościele Akademickim. 

E.S.: Jak wyglądają przygotowania? 

P.T.: Już jesteśmy na końcu prac. Niestety, pandemia nie pozwoliła nam na sprawne przygotowania. Mam jednak nadzieję, że wszystko pójdzie bez większych komplikacji i wszystkim koncert się spodoba. 

E.S.: Czy przez koronawirusa trzeba było coś zmienić lub jakaś rzecz nie poszła zgodnie z planem? 

P.T.: Jeśli mam być szczery – nie było wielkich zmian. Wszystko zorganizowaliśmy tak jak wstępnie ustaliliśmy. Problem był natury czasowej. Przez sytuację (związaną z wirusem – przyp. red.) oraz obostrzenia nie mogliśmy ruszyć w listopadzie z przygotowaniami. Trudno było spotkać się na KUL-u lub poza nim z innymi osobami i ustalić szczegóły. Przez komunikowanie się za pomocą social mediów wszystko przebiegało inaczej. 

E.S.: Jak pandemia wpłynęła na przedstawienie koncertu? Gdzie studenci będą mogli go obejrzeć? 

P.T.: Przez pandemię nie możemy przebywać w jednym miejscu razem, dlatego o godzinie 18.00 będziemy transmitować koncert na żywo na naszych platformach: USS KUL, KULturalia, na stronie i fanpagu KUL-u. Jako ciekawostkę mogę zdradzić, że koncert będzie nagrany i zmontowany przez TVP 3 Lublin. Wydarzenie będzie transmitowane w wigilię, o godzinie 19.00 na kanale telewizji. 

E.S.: Czy TVP 3 Lublin odgrywa jakąś szczególną rolę podczas koncertu? 

P.T.: Tak, jest to główny patron medialny i współorganizator wydarzenia. Pomagają nam w rejestracji koncertu, jeśli chodzi o formę audio-wideo. 

E.S.: Koncert będzie transmitowany na innych stacjach? 

P.T.:W przerwie świątecznej, stacja TVP 3 Lublin będzie powtarzała koncert na swoim kanale. Impreza zostanie transmitowana na różnych stacjach regionalnych w czasie świątecznym. Jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć, gdzie i o której godzinie. 

Maskotka grająca na fortepianie
Autor Fot. klimkin

E.S.: Można zdradzić, jacy artyści wystąpią? 

P.T.: Jak już wiadomo, będzie to zespół Enej z gościnnym udziałem górali z Podhala, między innymi ze Stanisławem Karpielem-Bułecką z zespołu Future Folk. Są to artyści, których koniecznie trzeba zobaczyć. Niestety, będzie to możliwe jedynie w formie online. 

E.S.: Mimo wszystko – to fantastyczna okazja i wspaniali goście. Jaki jest cel koncertu i dlaczego jest taki ważny? 

P.T.:Podczas wydarzenia będziemy wspominać papieża Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły i rocznice wyświęceń kardynała Wyszyńskiego Chcieliśmy zawrzeć te kwestie podczas uroczystości. Celem jest także zorganizowanie stricte świątecznego koncertu, gdzie artyści będą śpiewać kolędy i świąteczne piosenki. W tym roku nie udało nam się niczego zorganizować. Jest to prezent dla studentów. Chcieliśmy zrobić coś dla nich, szczególnie w takim czasie i zakończyć rok w przyjemny oraz ciekawy sposób. Dzięki zbliżającym się świętom, mogliśmy zorganizować wydarzenie kierowane do studentów. 

E.S.: Czyli koncert głównie jest przygotowywany dla studentów? 

P.T.:Chcieliśmy im coś dać od siebie. Jak już wspomniałem, nie mieliśmy możliwości przygotować żadnego wydarzenia wcześniej. Mieliśmy zaplanowane imprezy na maj tego roku. Wszystkie plany zostały odwołane z powodu pandemii, dlatego staraliśmy się zorganizować coś w tym czasie. Mam nadzieję, że wszyscy chętnie dołączą do koncertu i odbiorą go w bardzo pozytywny sposób. 

Edyta Skrzypczak

Studentka pierwszego roku dziennikarstwa. Skończyłam szkołę średnią jako architekt krajobrazu. Kocham czytać książki, rysować, słuchać muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.