Redaktor Agnieszka Gozdyra gościem XI Studenckich Spotkań Komunikacji

redaktor Agnieszka Gozdyra
autor: Aleksandra Warchoł

18 maja Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa KUL organizuje konferencję naukową, której temat brzmi „Dziennikarz i media w nieprzewidywalnym świecie”. Głównym gościem wydarzenia zostanie redaktor Agnieszka Gozdyra, dziennikarka Polsat News oraz prowadząca m.in. programu „Debata dnia”. Organizatorzy zaplanowali interesujący harmonogram wydarzenia.

W ramach XI Studenckich Spotkań Komunikacji studenci z KNSD KUL przygotowali konferencję „Dziennikarz i media w nieprzewidywalnym świecie”. Wydarzenie oficjalnie rozpocznie się o godzinie 10, w sali CTW-114.

W obecnym świecie tak naprawdę nie możemy przewidzieć niczego. Wszystko się zmienia z dnia na dzień i rozwija. Świat pędzi do przodu, a w tym wszystkim jesteśmy My – młodzi ludzie, którzy poznajemy ten świat oraz wiążemy swoją przyszłość z dziennikarstwem i mediami – mówi Klaudia Gąciarz, prezes Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa KUL. – Pomysł na temat konferencji zrodził się na spotkaniu naszego koła. Myślę, że to nasza ciekawość miała wpływ na ten konkretny temat.

Studenci Koła Naukowego Dziennikarstwa KUL w pierwszej kolejności zapraszają na inspirującą rozmowę z redaktor Agnieszką Gozdyrą, dziennikarką i prezenterką telewizyjną, związaną obecnie z Polsat News.

plakat konferencji
autor: Aleksandra Warchoł

Zaprosiliśmy na konferencję Panią Redaktor Agnieszkę Gozdyrę, ponieważ zależy nam na profesjonalnym podejściu do tematu konferencji – mówi Klaudia Gąciarz – a Pani Redaktor ma bogate doświadczenia w zawodzie dziennikarza.

Po spotkaniu z redaktor Gozdyrą, zaproszeni na wydarzenie licealiści będą mieli możliwość zwiedzenia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz poznania działalności społecznej studentów, którą przedstawi Pani Justyna Orłowska z Centrum Wolontariatu.

W drugiej część XI Studenckich Spotkań Komunikacji odbędą się Warsztaty Kreatywnego Pisania dla młodzieży licealnej, które poprowadzi ks. dr Rafał Jakub Pastwa z Katedry Języka, Retoryki i Prawa Mediów. Po ukończeniu warsztatu osoby, które wzięły w nim udział, otrzymają zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu oraz zestaw upominków.

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję na spotkanie z dziennikarzem praktykiem, red. Gozdyrą. To świetna okazja do zadania pytań oraz okazja do nawiązania dialogu na temat pracy dziennikarza. Pandemia, wojna – sama jestem ciekawa z jakimi wyzwaniami musi się mierzyć dziennikarz w czasie kryzysu – mówi Aleksandra Warchoł, członkini zarządu KNSD KUL – Poza tym, w konferencji biorą udział uczniowie szkół średnich, którzy będą mieli okazję na zobaczenie uczelni i zadanie pytań studentom – dodaje.

Członkowie Koła Naukowego Dziennikarstwa KUL wraz z kuratorem ks. dr Rafałem Jakubem Pastwą zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konferencji. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła gazeta studencka Coś Nowego.

Paulina Berini

Studiuję Dziennikarstwo i komunikację społeczną na KUL. Skończyłam szkołę muzyczną w klasie akordeonu, śpiewam i interesuję się współczesną historią Polski. Jestem osobą otwartą, która uwielbia współpracę z ludźmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.