I z kim my tutaj mamy przegrać?

Ten kanał uświadomił mi, że jest to fenomenalne narzędzie dla młodych ludzi – mówi red. Jerzy Mielewski – Służy przede wszystkim do autoprezentacji i wyrażania siebie. Wiemy doskonale, jak trudno jest przebić i wybić się w mediach tradycyjnych.

Redaktorzy Polsatu Sport o Prawdzie Siatki, wrześniowym mundialu i kulisach życia dziennikarza sportowego

Raj dla wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki – nie tylko tej polskiej, ale również zagranicznej. Możliwość dyskusji, zadawania mnóstwa pytań oraz uczestnictwa w lekkim wykładzie na temat nowych wyzwań w w zawodzie dziennikarza sportowego. Gośćmi Uniwersytetu Warszawskiego byli redaktorzy Marcin Lepa oraz Jerzy Mielewski, czyli talizmany siatkówki w naszym kraju. Od kilku miesięcy prowadzą kanał na YouTubie pod nazwą Prawda Siatki, przyciągając wszystkich pasjonatów tej dyscypliny sportowej. W Prawdzie Siatki pojawiają się zawodnicy, komentatorzy i eksperci, którzy chętnie dzielą się swoimi emocjami i spostrzeżeniami na temat meczów czy formy danych zawodników. Nigdy nie zabrakło dobrego humoru, wspomnień i lekkości, która napędza zarówno dziennikarzy, jak i widzów. Jak sami twierdzą, bez pasji kanał nie miałby szansy w ogóle powstać. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że sukces Prawdy Siatki jest w głównej mierze związany z naszymi mistrzami – mówi Mielewski, natomiast Lepa natychmiast dodaje, że zawodnicy dali się sprowokować do tego, by rozmawiać o siatkówce, by nie była ona obecna jedynie od meczu do meczu, od mistrzowskiej imprezy do mistrzowskiej imprezy. – Czasami dostajemy łomot od kibiców, ale to miejsce służy do dyskusji – to całe meritum i cel kanału.

Dziennikarze sportowi chętnie udzielali odpowiedzi na pytania zadawane przez zgromadzoną publiczność, które w większości związane były karierą zawodową, radami na przyszłość oraz prywatnych relacji z Bartoszem Kurkiem czy Michałem Kubiakiem. Podczas całego spotkania, duet sportowy postanowił nagrać kolejny materiał do odcinka Prawdy Siatki, który już jest dostępny na kanale.

Spotkanie z dziennikarzami odbyło się w murach budynku Zarządu Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego w miniony czwartek. Organizatorem był Get Ready SKN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.