PCK pomaga od ponad 100 lat. Dziś potrzebuje naszej pomocy

Od ponad 100 lat Polski Czerwony Krzyż pomaga Polakom w trudnych sytuacjach. Choć na co dzień dysponuje dużymi zapasami żywności, obecnie odnotowuje coraz większe braki. W obliczu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia organizacja prosi o wsparcie.

PCK pomaga podczas pandemii
źródło: http://pck.malopolska.pl/pck-i-aviva-wspieraja-osoby-bezrobotne/

Polski Czerwony Krzyż dba o potrzebujących dostarczając im żywność, zapewniając dach nad głową i wspomagając pozarządowe organizacje. W niesienie pomocy w województwie lubelskim zaangażowanych jest ponad 3 000 członków, którzy codziennie poświęcają się dla innych. Dzięki ich pracy udało się zmienić losy wielu osób i rodzin. Obecnie największym wyzwaniem dla PCK okazała się panująca pandemia koronawirusa. Od początku jej trwania PCK nieustannie świadczy usługi opiekuńcze dla ponad 2 000 osób – Obecnie działa przeszło 700 opiekunek, które dbają o naszych podopiecznych, a są to osoby często przewlekle chore lub niepełnosprawne. Pomagamy wszystkim potrzebującym w całym województwie i od początku pandemii jeszcze się nie zdarzyło, aby ktoś został bez opieki – tłumaczy Maciej Budka, dyrektor Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK. Ważne jest także, że pomimo pandemii PCK nie wstrzymała pomocy rzeczowej potrzebującym – W przeciwieństwie do innych organizacji nie zamknęliśmy się i cały czas wydajemy wszystko co udaje nam się pozyskać – dodaje.

PCK prosi o wsparcie
źródło: https://centrum.fm/pck-prosi-o-wsparcie-przez-pandemie-przybywa-potrzebujacych

Pomimo trudności w pracy jakie przysparza koronawirus, wszyscy obawiają się nasilenia drugiej fali zachorowań, szczególnie w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia – Z każdym dniem zgłasza się do nas coraz więcej ludzi, dlatego widzimy, że przed świętami będzie ich naprawdę dużo – komentuje Maciej Budka. PCK choć na co dzień dysponuje dużymi zapasami żywności i potrzebnymi w trakcie pandemii środkami ochrony osobistej, obecnie odnotowuje coraz większe braki. Unijny program żywnościowy, który miał zaopatrzyć organizację w 1000 ton żywności został opóźniony i ruszy najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku. – Od wiosny mieliśmy bardzo dużo sponsorów, niestety obecnie nasze zasoby szybko się kurczą, a pojawia się coraz więcej osób, które tej pomocy potrzebują. Obawiamy się, że bez żadnego wsparcia dla nas, mnóstwo ludzi zostanie po prostu bez niczego na te święta – podsumowuje Maciej Budka.

W obliczu nieprzewidzianych problemów Lubelski Oddział Okręgowy PCK apeluje do mieszkańców o pomoc. – Zwracamy się do ludzi, aby pomogli nam pozyskać między innymi żywność, artykuły chemiczne gospodarstwa domowego, zabawki dla dzieci, żeby choć trochę te święta były przyjemniejsze. Apelujemy zarówno do ludzi prywatnych jak i do firm – dodaje Maciej Budka.

W imieniu Polskiego Czerwonego Krzyża prosimy o pomoc w zabezpieczeniu możliwości pomagania poprzez przekazanie żywności z długim okresem przydatności, środków czystości i higieny osobistej, środków ochrony indywidualnej, nowej odzieży, zabawek i sprzętu elektronicznego. Dary można składać do magazynu Centrum Pomocy Humanitarnej PCK w Lublinie przy ul. Bursaki 17, jak i do oddziałów rejonowych na terenie całego województwa. Pomocy można udzielić także w formie finansowej przekazując dowolną kwotę na konto Lubelskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Banku Millennium S.A. nr 79 1160 2202 0000 0002 4987 5844 z dopiskiem KORONAWIRUS.

Dziękujemy za wszelką pomoc w tych trudnych dla nas wszystkich chwilach.

Dawid Zapora

Informatyk, poeta i twórca ekscentryk. Pisanie to dla mnie chleb powszedni. Odkąd pamiętam pasjonowałem się tworzeniem niekonwencjonalnych form literackich i dziennikarskich. Na co dzień zgłębiam tajniki świata komputerów, a w wolnych chwilach oddaję się sztuce, muzyce i kinematografii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *