Każdy może zostać Świętym Mikołajem

Mikołajki co roku przypominają nam, że warto dzielić się z innymi nie tylko uśmiechem i radością. Na terenie Lublina organizowanych jest wiele akcji charytatywnych niosących pomoc potrzebującym. Z okazji zbliżającego się 6 grudnia podpowiadamy jak w prosty sposób każdy może zostać Świętym Mikołajem.

Za niecały tydzień do Lublina zawita 6 grudnia, a wraz z nim Mikołajki. Wszyscy kojarzymy ten czas ze świąteczną atmosferą, ciężarówkami znanej marki coli oraz prezentami. Niestety coraz częściej zapominamy o tym, co w tym dniu powinno być najważniejsze – dzielenie się radością z innymi. Dostawanie prezentów to z pewnością miłe uczucie, ale o wiele lepszym jest możliwość obdarowania kogoś, kto ma naprawdę niewiele. Sposobów na dawanie innym szczęścia jest mnóstwo, dlatego dzisiaj podpowiadamy jak w prosty sposób każdy może zostać Świętym Mikołajem.

Zacznijmy od tych mniej aktywnych i bardziej zabieganych – istnieje sposób, aby dać coś od siebie nie wychodząc z domu. Wystarczy włączyć się do 16 edycji Mikołajkowego Bloku Reklamowego organizowanej przez telewizję Polsat. W piątek 6 grudnia o godzinie 18:45 na antenie Polsatu zostanie wyemitowany krótki blok reklamowy, z którego cały dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Polsat. Zarobione pieniądze obliczane są na podstawie wyników oglądalności, dlatego im więcej osób zasiądzie przed telewizorami, tym większa kwota pomoże potrzebującym. W zeszłym roku udało się zebrać kwotę ponad 1,3 miliona złotych, a może być jeszcze większa, dlatego liczymy na waszą pomoc – to prosty gest.

źródło: https://r.dcs.redcdn.pl/

Jeżeli jednak dla kogoś siedzenie przed telewizorem to za mało, na terenie Lublina funkcjonuje wiele akcji, w których każdy mieszkaniec może okazać bezpośrednią pomoc. Pierwszą z nich jest Szlachetna Paczka, w ramach której możemy wesprzeć biedne dzieci, a nawet całe rodziny. Jako uczestnicy inicjatywy możemy przygotować paczkę użytecznych prezentów dla potrzebujących lub okazać wsparcie finansowe poprzez wpłacanie darowizn na rzecz Szlachetnej Paczki. Wszystkie szczegóły znajdują się TUTAJ.

Kolejną akcją, w której możemy podarować nie tylko uśmiech, jest inicjatywa Pomóż dzieciom przetrwać zimę. Wszyscy chętni nieść maluchom pomoc, mogą przekazać odzież, zabawki, artykuły szkolne, środki czystości oraz żywność długoterminową. Zbiórka prowadzona będzie do 23 grudnia, a paczki można przynosić do magazynu w Domu Kultury Kolejarza przy ul. Kunickiego 35 (codziennie w godz. 9-17). Liczy się każdy, nawet najmniejszy gest! Więcej szczegółów TUTAJ.

Pomoc potrzebującym jest bardzo ważna, ale najwięcej satysfakcji daje wcielenie się w samego Świętego Mikołaja. Również i na to znajdzie się sposób podczas akcji Pomocnik Świętego Mikołaja organizowanej przez Parafia Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie. W ramach akcji organizowana jest zbiórka pieniędzy na prezenty dla najmłodszych potrzebujących. Osoby chcące wspomóc inicjatywę, mogą uzyskać szczegółowe informacje na jej temat w najbliższą niedzielę (1 grudnia) w Sekretariacie św. Mikołaja przy kawiarence u Franka. Organizatorzy zachęcają także do wpłacania darowizn na konto Stowarzyszenia lub Parafii z dopiskiem „Pomocnik św. Mikołaja”. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.

W dzielenie się z ludźmi radością zaangażował się także lubelski Caritas organizując Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Inicjatywa już od ponad dwóch dekad pomaga potrzebującym dzieciom, zapewniając im ciepłe posiłki, stypendia, wakacje, leczenie i rehabilitacje. Każdy, kto chciałby pomóc podopiecznym akcji wystarczy, że… kupi świeczkę. Tak, tylko tyle! Świece dostępne są w Centrali Caritas przy Al. Unii Lubelskiej 15, a cały dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na pomoc najmłodszym. Szczegóły na temat akcji znajdują się TUTAJ.

Mikołajki co roku przypominają nam, że warto dzielić się z innymi nie tylko uśmiechem i radością. Ale pomoc innym należy nieść cały rok, a nie tylko od święta. Pamiętajmy o tym, bo czasami wystarczy naprawdę niewiele, aby dać komuś tak wiele.

Dawid Zapora

Informatyk, poeta i twórca ekscentryk. Pisanie to dla mnie chleb powszedni. Odkąd pamiętam pasjonowałem się tworzeniem niekonwencjonalnych form literackich i dziennikarskich. Na co dzień zgłębiam tajniki świata komputerów, a w wolnych chwilach oddaję się sztuce, muzyce i kinematografii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *