Zmiana w klasyfikacji generalnej 69. TCS! „Rakieta z Zębu” obejmuje pozycję lidera!

Ależ to był konkurs! Kamil Stoch po raz drugi w swojej karierze stanął na najwyższym podium w Innsbrucku. Dzisiejsza 37. wygrana naszego skoczka przyczyniła się do zmiany aktualnego lidera turnieju. Od dłuższego czasu pozycję tę obejmował reprezentant Norwegii, Halvor Egner Granerud, któremu podczas niedzielnego konkursu nie sprzyjała dobra passa.  

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, które panowały w trakcie pierwszej serii trzeciego konkursu 69. TCS, większości naszych skoczków udało się awansować do finałowej trzydziestki. Aby uzyskać możliwość startu w kolejnej serii, skoczkowie musieli rywalizować w parach zgodnie z systemem KO. W dzisiejszym konkursie przeciwnikiem Kamila Stocha był reprezentant Niemiec, Constantin Schmid. Polak wyraźnie wygrał pojedynek z Niemcem, ponieważ długość skoku naszego zawodnika wynosiła 127,5 m, gdzie przeciwnikowi udało się skoczyć na odległość jedynie 113,5 m.  

Reszta naszych reprezentantów poradziła sobie równie dobrze; na piątym miejscu uplasował się Dawid Kubacki, osiągając długość skoku 126 metrów. Tuż za nim był Piotr Żyła (126,5 m), a na siódmym miejscu uklasyfikował się Andrzej Stękała, wyrównując odległość Żyły. Do serii finałowej nie zakwalifikowali się Maciej Kot oraz Klemens Murańka. Kot rywalizował z niemieckim reprezentantem, Markusem Eisenbichlerem. Mimo iż pomiędzy skoczkami była niewielka różnica punktowa, to jednak pojedynek ten wygrał Niemiec. Klimek również nie miał szczęścia w dzisiejszym konkursie. Jego rywalem był skoczek pochodzący z Japonii, Keiichi Satō. Japończyk bez żadnych przeszkód otrzymał awans do kolejnej serii, ponieważ długość jego skoku wynosiła 123 m, natomiast Murańka skoczył jedynie 112,5 metra.

Mamy lidera! Polacy, mamy lidera!

skijumping.pl

Druga seria wywołała spore zaskoczenie, ponieważ kolejny etap konkursu rozpoczął Karl Geiger. Niestety pierwszy skok Niemca oddany w dzisiejszym konkursie nie należał do rewelacyjnych. Po pierwszej serii reprezentant Niemiec skoczył jedynie 117 metrów. Ostatecznie niemiecki skoczek zakończył konkurs w Innsbrucku na szesnastej lokacie. Lider Pucharu Świata Halvor Egner Granerud również nie oddał dzisiaj swoich najlepszych skoków. Początkowy lot zawodnika wynosił 116,5 metrów. Odległość ta w dalszej części przyczyniła się do zakończenia zawodów na piętnastej pozycji oraz zmiany aktualnego lidera, którym został Kamil Stoch! W finale Rakieta z Zębu odpaliła wspaniały 130-metrowy skok, dzięki czemu zagwarantowała sobie dwunastopunktową przewagę nad Anze Laniskiem. W ten sposób Stoch objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej 69. TCS! Oprócz Kamila, na podium stanął również Dawid Kubacki, który uklasyfikował się na miejscu trzecim, co daje mu tytuł wicelidera turnieju. 

Natalia Jabłońska

Natalia Jabłońska

Studentka I roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *