Śmierć trenera przysłoniła mecz

Nie żyje legenda chorwackiej piłki ręcznej, Zlatko Saračević. Trener RK Podravka Vegeta zmarł po wygranym meczu swojej drużyny z ekipą Lokomotivu Zagrzeb. Poczuł się słabo, a następnie został przewieziony do szpitala, w którym zmarł 21 lutego na skutek ataku serca. Miał 59 lat.

W reprezentacji zdobył prawie wszystko

W przeszłości, Zlatko Saračević występował jako zawodnik dwóch kadr narodowych. Początkowo reprezentował Jugosławię, z którą zdobył dwa złote medale – w 1981 roku na Mistrzostwach Świata Juniorów, a następnie w 1986  na Mistrzostwach Świata w Szwajcarii. Ostatnim sukcesem w  barwach tej drużyny był brąz wywalczony na Igrzyskach w Seulu. Kolejne sukcesy Zlatko Saračević odnosił już jako reprezentant Chorwacji. W 1994 Chorwaci zajęli trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy, następnie przyszła pora na srebro Mistrzostw Świata z 1995 roku. Ostatnim i jednocześnie najcenniejszym medalem Zlatko Saračević było złoto wywalczone na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996. 

Trener czołowych chorwackich klubów

Śmierć trenera przysłoniła mecz
Źródło: sehaphoto.photodeck.com

Pierwszym poważnym wyzwaniem w karierze trenerskiej, przed jakim stanął Zlatko Saračević było objęcie funkcji pierwszego trenera w RK Zagrzeb po kilku latach pracy w tym klubie. Następnie został asystentem selekcjonera reprezentacji Chorwacji  i powrócił do Zagrzebia, z którym wygrał ligę chorwacką oraz zajął 2. miejsce w Lidze SEHA. W latach 2018-2021 Zlatko Saračević prowadził żeńską drużynę RK Podravka Vegeta, z którą w każdym z sezonów zdobywał mistrzostwo kraju.

Sebastian Czobot

Student III roku dziennikarstwa. Moją pasją jest sport, a od sezonu 2020 jestem kibicowskim ambasadorem PGE Ekstraligi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.