Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt

4 kwietnia – Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt. Może to właśnie dziś jest odpowiedni czas, aby wziąć do siebie porzucone zwierzę? Sprawdź i zobacz.

Brudne, potrącone, przywiązane do drzewa – codzienny widok dla schronisk, który potem możemy ujrzeć na portalach społecznościowych. Nie raz usłyszałeś pewnie, iż ktoś podrzucił do sąsiada małe, zabłąkane szczenie. Wrzucił, odjechał i nigdy już nie wrócił. A biedny maluch czekał na swojego właściciela. Ogromne, ruszające się pudełko pod choinką… 2 miesiące później wyrzucone na śmieci. Pies to nie zabawka! Apelujmy do wszystkich.

Schroniska obecnie pękają w szwach od ilości zostawionych zwierząt. Coraz częściej spotykamy nie tylko psy i koty, ale przeróżne gatunki kameleonów, węży czy pająków. Nieudany prezent, żart czy ukochane dziecko, które postawiło rodziców przed faktem dokonanym. Z jednej strony rodzic nie może wyrzucić dziecka z domu z czworonożnym zwierzęciem, bo jak wielką uciechę by mu zabrał. Niestety stwierdzenie: „ja się będę nim opiekował, karmił, wychodził na spacer i bawił… mamo weźmy” to najbardziej absurdalny tekst, jaki skusił każdego rodzica choć raz w życiu. Opieka odchodzi w niepamięć, rodzice idą do pracy, dzieci do szkoły, a pies zostaje sam w domu. Potem zostaje już tylko niepotrzebny krzyk i pies ląduje na ulicy.

Przed każdą adopcją i możliwością wzięcia zwierzaka musimy wiedzieć, iż każde zwierzę zasługuje na kochający dom, który nigdy nie zostawi go samego. Podobnie jak ludzie, zwierzęta także mają uczucia. Odrzucenie to ból, a to często prowadzi do łez. Decydując się na pupila musimy o tym pamiętać i ponieść za nie odpowiedzialność.

Kundel, rasowy, a może błąkający się samotnie po ulicy; znaczenia nie ma. Pokocha cię, jeśli tylko otworzysz przed nim swoje serce i drzwi do domu. Nawet, jeżeli będziesz dla niego drugim, trzecim czy nawet dziesiątym domem – bądź nim do końca ich dni. Nigdy nie pozwól mu na to, aby znów poczuł się odrzucony i niekochany. To wykończy go psychicznie i fizycznie. Nie żyjemy przecież wiecznie, one również. Zadbajmy o to, by tworzyć lepsze jutro.

Studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Zarządzania. Miłośniczka fotografii, transportu, biznesu oraz dobrego jedzenia. Dodatkowo koszykarka! Nigdy nie odpuszczę dnia bez kubka gorącej herbaty koniecznie z cytryną!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.