KulturaTeatr

Zobacz bezpłatnie spektakl „Machia”

Teatr Stary w Lublinie zaprasza na spektakl ,,Machia”. Do 25 lutego na stronie internetowej Teatru będzie można obejrzeć bezpłatną transmisję sztuki poświęconej Niccolo Machiavellemu.

„Machia” to sztuka poświęcona jednemu z najwybitniejszych przedstawicieli renesansowej myśli politycznej. Premiera spektaklu odbyła się 4 maja 2014 roku, w dniu 545. rocznicy urodzin Niccolo Machiavellego.

Tematem przewodnim sztuki jest przedstawienie psychologicznego pojedynku dwóch silnych osobowości filozofa, z których żadna nie jest taka, jaka może wydawać się na początku. Dodatkowo prezentuje ciekawe, zrywające z dotychczasowymi stereotypami spojrzenie na tę postać. Wszystko to dopełnia pasjonujący kontekst polityczny i historyczny epoki włoskiego renesansu.

Scenariusz i reżyseria sztuki „Machia” jest dziełem Juliusza Machulskiego. Jest to jego pierwsza sztuka wystawiona na deskach teatru dramatycznego, napisana specjalnie dla Teatru Starego.

Za scenografię, kostiumy i reżyserię świateł odpowiada Justyna Łagowska, natomiast autorem muzyki jest Piotr Selim. W rolach głównych występują m.in..: Adam Ferency (aktor Teatru Dramatycznego M. St. Warszawy), Piotr Głowacki i Marta Ledwoń. 95 minutowy spektakl będzie można zobaczyć 25 lutego na stronie video.teatrstary.eu.

Klaudia Bzducha

Studentka III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Czynnie zaangażowana w Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa i Wydziałowy Samorząd Studentów WNS KUL. Ambitna i zawsze chętna do pomocy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *