Juicy Melodiezz #13

Mcbaise – She’s a Big Boy

Doświadczenie na pograniczu bluesa i (według mnie) west-coastowych brzmień. Przy okazji jest to również utwór dający do myślenia. W jaki sposób? Tego przekonajcie się sami. Moim zdaniem – mistrzostwo.

Kanye West – Closed On Sunday

Nowa, uduchowiona wersja Kanye’go nie wszystkim przypada do gustu. Moim zdaniem pomimo treści, od których stronię przekonaniami – muzycznie jest to nadal coś niesamowicie ciekawego. I świeżego, ale cóż – nie wszyscy trawią też piosenki Tau’a – ale ja owszem.

DethbyRomy – Problems

Spora część tegorocznego pokolenia 20-latków może się utożsamić z tym utworem. Wpada w ucho, ale też pozwala na bardziej refleksyjne przeżycie. Ktoś może powie, że zbyt dużo elektroniki lub, że to takie trochę „muzyczne użalanie się nad rzeczywistością”. Szczerze? Do mnie trafia taka DethbyRomy.

blackbear – hot girl bummer

Czy jest w pewien sposób terapia poprzez muzykę? Kto wie. Jednakowoż trzeba przyznać, że blackbear odwalił tutaj kawał dobrej roboty. Ten kawałek broni się na trzech frontach – muzycznym, emocjonalnym i tekstowym. I robi to dobrze. Trochę ekspresji jeszcze nikomu nie zaszkodziło, prawda?

Rina Sawayama – STFU

Kiedy minęło intro, moja szczęka opadła na gumolit pod biurkiem. W O W. Rina, jak ty to robisz? Trudno jest mi tutaj przekazać to, co chcę bez spoilerów – ale jednak nie chcę ujawniać istoty tego kawałka. Niech czytelnik (a mam nadzieję, że słuchacz również) pozna ją sam. Jeśli miałbym określić twórczość Sawayamy, określiłbym ją dwoma słowami – muzyczna bipolarność.

Jakub Daniluk

Student dziennikarstwa, muzyk i marzyciel. Coraz śmielej sięgam po swoje cele, kierując się głównie człowieczeństwem. Pasjonat muzyki różnych gatunków - głównie rapu, który również tworzę. Szukam swojego miejsca w świecie i własnego "ja". Entuzjasta psychologii, psychiatrii i kwestii dbałości o zdrowie psychiczne - zarówno zapobiegawczo jak i terapeutycznie. Pomieszany introwertyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *