„Dar serca dla Laury”

Studenci Hispanistyki KUL; Koło Hiszpańsko-Polskie KUL; USS KUL oraz Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych połączyli swoje siły i w przeciągu kilku tygodni zorganizowali charytatywny kiermasz i koncert dla chorej Laury.

"Dar serca dla Laury"
fot. Julia Bartosiewicz

10-miesięczna Laura urodziła się z zaburzeniem oddychania, wrodzonym zapaleniem płuc, obniżonym napięciem mięśniowym, drżeniem kończyn, brakiem odruchów głębokich i brakiem odruchu ssania. Dziewczynka wymaga stałej opieki lekarskiej, rehabilitacji i nowoczesnego sprzętu medycznego. Rodzina nie jest w stanie zapewnić tego wszystkiego, dlatego w pomoc zaangażowała się Fundacja „Serca dla Maluszka” oraz studenci Hispanistyki KUL.

Wczoraj od godziny 14 do 17:30 i dzisiaj od 9 do 16 miał miejsce kiermasz, podczas którego chętne osoby mogły zakupić m.in. ciasta domowej roboty, prace plastyczne, książki, płyty oraz dewocjonalia. Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem studentów i pracowników uniwersytetu. Dzięki temu puszki Fundacji „Serca dla Maluszka” zapełniły się w szybkim tempie.

Jest to taki dar serca dla Laury, jak wskazuje nazwa wydarzenia – komentuje Małgorzata Drewnik, studentka III roku hispanistyki, która czynnie zaangażowała się w organizację kiermaszu.
Laura jest wnuczką jednego z pracowników naszego uniwersytetu i po prostu chcieliśmy się zaangażować w taką przedświąteczną pomoc. Stwierdziliśmy, że podarujemy serce Laurze. Oferujemy upominki za symboliczne datki, które ludzie wrzucają do puszek. Kto co miał, co zrobił, to przyniósł: obrazki studentów naszego uniwersytetu, albo świeczki zrobione przez jedną z koleżanek. Osób było dość dużo, było duże zainteresowanie zarówno wśród pracowników uczelni, jak i wśród studentów – podsumowuje Małgorzata.

Poza kiermaszem odbył się również koncert, podczas którego wystąpili Jakub Niedoborek, Alicja Karpiuk oraz zespół wokalno-instrumentalny Studentów Hispanistyki KUL – ALBA. Wydarzenie to było bardzo wyjątkowe nie tylko dlatego, że studenci dzięki muzyce przenieśli nas w magiczny świat Hiszpanii, ale przede wszystkim dzięki obecności małej Laury razem z jej mamą i bliskimi.

Monika Karpiuk, członkini zespołu ALBA, podkreśliła, że ten koncert był dla niej i dla zespołu szczególny. Dzisiaj, z okazji koncertu Dar serca dla Laury miałyśmy swój debiut na uniwersytecie. Było nam bardzo miło, że mogłyśmy wziąć udział w takim pięknym wydarzeniu. Kochamy język hiszpański, kochamy śpiewać i chciałybyśmy przekazywać swoją radość innym ludziom – dodaje Monika.

"Dar serca dla Laury"
fot. Julia Bartosiewicz

Koordynatorem przedsięwzięcia był Cezary Taracha, profesor Katedry Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych. Zorganizowaliśmy takie wydarzenie charytatywne pod nazwą Dar serca dla Laury; składające się z dwóch części: kiermaszu oraz koncertu. Postanowiliśmy się włączyć też dlatego, że Laura jest wnuczką jednego z naszych pracowników. Kiedy pojawił się pomysł, żeby zorganizować takie wydarzenie, dzięki studentom hispanistyki reakcja była stosunkowo szybka, bo od pomysłu do realizacji upłynęło 2-3 tygodnie – powiedział w rozmowie z dziennikarką Coś Nowego.

Dzięki zaangażowaniu studentów zarówno kiermasz i koncert zakończyły się ogromnym sukcesem. Podliczone pieniądze zostaną przekazane na leczenie Laury.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wsparcia dziewczynki i jej rodziny oraz do przekazywania darowizn na konto Laury Kowalskiej w Fundacji „Serca dla Maluszka”.

Paulina Berini

Studiuję Dziennikarstwo i komunikację społeczną na KUL. Skończyłam szkołę muzyczną w klasie akordeonu, śpiewam i interesuję się współczesną historią Polski. Jestem osobą otwartą, która uwielbia współpracę z ludźmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.