Plan przygotowań Motoru Lublin do rundy wiosennej

10 stycznia do treningów wróci piłkarski Motor Lublin. Podopiecznych Marka Saganowskiego czeka siedmiotygodniowy okres przygotowawczy, w którego trakcie zespół rozegra osiem meczów sparingowych.

W najbliższy poniedziałek 10 stycznia przygotowania do rudny rewanżowej drugiej ligi rozpocznie Motor Lublin. Po powrocie z urlopów zawodnicy najpierw przejdą trzydniowe testy wydolnościowe, sprawnościowe oraz siłowe.

Od 13 stycznia do 6 lutego żółto-niebiescy będą trenować na domowych obiektach przy ulicy Stadionowej. Motor w pierwszej fazie przygotowań rozegra 5 meczów sparingowych. Najpierw zespół Marka Saganowskiego zmierzy się z pierwszoligowym ŁKS-em Łódź (22.01.2022, Łódź). Następnie siódmy zespół drugiej ligi skrzyżuje rękawice z Tomasovią Tomaszów Lubelski (26.01, Lublin), Górnikiem Łęczna (30.01, Łęczna), Chełmianką Chełm (02.02, Lublin) i Siarką Tarnobrzeg (06.02, Lublin).

Po konfrontacji z wiceliderem trzeciej ligi grupy czwartej Motor wyjedzie na trzydniowy obóz przygotowawczy do Uniejowa w województwie łódzkim. Tam rozegra sparing z trzecioligową Legionovią Legionowo (10.02), która pewnym krokiem zmierza po awans do drugiej ligi.

W drodze powrotnej kierowca autobusu zawiezie piłkarzy do Książenic, małej wsi w województwie mazowieckim, gdzie Motor rozegra mecz towarzyski z rezerwami Legii Warszawa (11.02).

Przed wznowieniem rozgrywek Motor podejmie jeszcze Świt Nowy Dwór Mazowiecki (19.02). Lokalizacja tego spotkania nie została oficjalnie potwierdzona. 

Powrót drugoligowej piłki zaplanowano na ostatni weekend lutego. Motor rundę wiosenną rozpocznie w Krakowie od meczu z Hutnikiem.

Kamil Rykaczewski

Student II roku dziennikarstwa. Interesuję się piłką nożną, zwłaszcza w wydaniu egzotycznym. W wolnych chwilach czytam książki o tematyce sportowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.