Szczepionki z mikrochipami? Sprawdź, czy będziesz kompatybilny z telefonem!

Rządowy portal gov.pl
źródło: Rządowy portal gov.pl

Czy szczepionka będzie zawierała mikrochipy? – to jedno z pytań, które pojawiło się w sekcji najczęściej zadawanych pytań na rządowym portalu gov.pl. Wydawać by się mogło, że to jakiś primaaprilisowy żart, jednak biorąc pod uwagę ilość teorii spiskowych na temat szczepionek przeciw COVID-19, które mnożą się jak grzyby po deszczu, może się okazać, że w niektórych ta kwestia budzi realny niepokój. Po serii spekulacji i teorii spiskowych nad szczepionką, rząd postanowił szybko rozprawić się z pomówieniami, oznajmiając, że w szczepionkach żadnych MIKROchipów nie będzie! No i teraz ludzie mają obawy czy te chipy nie będą zbyt wielkie. Takie spore procesory będziemy musieli chyba wstrzykiwać czopkami…

Pomijając kwestie cyfryzacji i przejmowania kontroli nad Polakami przez Billa Gatesa, wokół szczepionki na koronawirusa pojawiło się dużo niepewności, ponieważ aż 50% mieszkańców Polski nie chce się zaszczepić. Trochę nie rozumiem podejścia niektórych członków naszego społeczeństwa… Zje taki parówkę ze stacji, zapali papierosa z przemytu, otworzy dziwny link w wiadomości na Facebooku, ale szczepionkom nie ufa, bo „nie wiadomo co w nich jest”. Dziwni Ci ludzie. Jednak pojawili się już pionierzy, którzy mają pomysł jak skłonić ludzi do zaszczepienia. Jak czytamy w jednym z artykułów Dziennika Wschodniego: „Będzie szczepienie, będzie nagroda. W ten sposób wójt gminy Lubartów chce zachęcać swoich podwładnych do zaszczepienia się przeciw Covid-19”. Jak wyjaśnia sam wójt, Krzysztof Kopyść – Chcę nagradzać pracowników za zaszczepienie się na koronawirusa […] Myślę, że będzie to 500+, ale ile ten plus wyniesie, to dopiero policzymy. – Ambitny projekt włodarza jest na razie w fazie testów, ale ja już teraz uważam, że to genialny pomysł. Nie od dziś wiadomo, że taktyka ileś+ to stary sprawdzony sposób. Niestety nie wszyscy dają się na to złapać, ale i na takich znalazł się prosty sposób. Jakiś czas temu rozgorzał spór na temat osób szczepiących się poza kolejką ustaloną przez Ministerstwo Zdrowia. A przecież wszyscy dobrze wiemy, że przed Polaka nie można się tak bezkarnie wpychać w kolejkę! I teraz taki antyszczepionkowiec sobie myśli „Słucham? Jakaś Krystyna Janda będzie mi się wpychać w kolejkę? Co to, to nie! Teraz to ja chcę się bez kolejki zaszczepić!” i problem rozwiązany.

Wpis AndrzejRysuje na Twitter
źródło: Profil AndrzejRysuje na Twitter

Niestety nic w naszym świcie nie może być zbyt piękne. Niedługi czas po rozpoczęciu szczepień pojawiły się pierwsze skutki uboczne. Niecały miesiąc tematu świat obiegła szokująca informacja o Tiffany Dover, pielęgniarce, która po przyjęciu zastrzyku zemdlała. Jakiś czas później w social mediach pojawiły się informacje o jej pogarszającym się stanie, a kilka dni temu świat obiegł news, że już nie żyje. Są to jednak same niepotwierdzone informacje i wydawałoby się, że nic nam nie grozi, gdyby w Polsce nie pojawił się pierwszy potwierdzony przypadek skutków ubocznych po szczepionce! Jak napisał AndrzejRysuje na Twitterze: Na SOR trafił pierwszy pacjent z powikłaniami po szczepionce. Co prawda to petarda urwała mu rękę, ale to była ta zaszczepiona ręka. Okazuje się, że z tymi zastrzykami musimy być bardzo ostrożni. Może Krystyna Janda również miała skutki uboczne po szczepieniu pisząc swoje oświadczenia?

Wszystkie te napływające informacje budzą coraz większy niepokój, dlatego ja staram się nimi nie martwić w myśl idei „co ma być to będzie”. Mam tylko taką pewną kwestię dotyczącą szczepień. Zastanawia mnie, czy będzie możliwość wyporu szczepionki z mikrochipem Apple zamiast Microsoftu? Ponieważ po zaczepieniu chciałbym być kompatybilny z telefonem.

Dawid Zapora

Informatyk, poeta i twórca ekscentryk. Pisanie to dla mnie chleb powszedni. Odkąd pamiętam pasjonowałem się tworzeniem niekonwencjonalnych form literackich i dziennikarskich. Na co dzień zgłębiam tajniki świata komputerów, a w wolnych chwilach oddaję się sztuce, muzyce i kinematografii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.