KulturaSztuka

Pablo Picasso – wizerunek wielokrotny

Interesujesz się sztuką, uwielbiasz chodzić po muzeach, a przy tym poznawać dzieła różnych twórców? Jeśli tak, to ta wystawa jest właśnie dla ciebie!

Na początek przyda się krótkie przypomnienie wizerunku samego artysty. Pablo Picasso to hiszpański malarz, rzeźbiarz, grafik, a także ceramik. Jest on uznawany za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku oraz jest prekursorem jednego z głównych nurtów malarstwa – kubizmu. Najbardziej znane dzieła Picassa to Guernica, Panny z Awinionu czy Trzech muzyków.

Pierwsza ekspozycja dzieł artysty w Lublinie odbyła się 48 lat temu w 1969 roku. Tegoroczna wystawa pozwala nam podziwiać prawie 300 prac Picassa. Jest to głównie grafika i ceramika, która jak dotąd nie była pokazywana w Polsce. Zbiory zostały udostępnione nie tylko przez polskie muzea, ale również przez prywatnych właścicieli eksponatów.

Wystawę „Pablo Picasso – wizerunek wielokrotny”, która mieści się na Zamku Lubelskim możemy zobaczyć już od 29 września i potrwa ona do 3 grudnia. Na zamku zorganizowane są także warsztaty oraz wykłady, w których możemy wziąć udział za uprzednią rezerwacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *