KulturaMuzyka

Juicy Melodiezz #14

Napster, Morus, Bambo The Smuggler, Skinny – F R S H

Powiem wam tyle – zapamiętajcie te cztery litery, bo niedługo na polskiej scenie coś się zatrzęsie. „F R S H” – to numer, który jak na (jeszcze) underground stoi na wysokim poziomie. Każdy z tych zawodników jest obiecujący, a na pewno jeszcze niejeden raz was zaskoczy. Przesłuchajcie to, bo warto. Nazwa mówi sama za siebie. Świeżość to coś, czego ostatnimi czasy na polskiej scenie rapowej brakuje.

Fiłoń – Nigdy Więcej

Jaki Fiłoń jest – każdy widzi. Pijany romantyk z pięknym głosem. Tym razem jednak poleciał w iście newschoolowym stylu, co akurat jest do niego niepodobne. Śmiało moge jednak stwierdzić, że mu się to udało. Udowadnia, że jak ktoś jest naprawdę dobry, to poradzi sobie nawet na nieznanym terenie.

Dennis Lloyd – Unfaithful

Kocham tego człowieka – naprawdę. To, co przekazuje w swoich piosenkach i w jaki sposób sprawia, że jest on takim moim „sercowym krzykiem”, kiedy go słucham. „Unfaithful” nie ustępuje jego wcześniejszej twórczości w niczym – także polecam się zagłębić. Każda zbolała miłośnie dusza powinna się z nim zapoznać.

Feno & Ramzes – Pęknięcia

Feno zalatuje mi mocno stylówką Reto, ale broń Boże negatywnie. Tych dwóch chłopaków jest naprawdę wartych uwagi, z naciskiem na tego pierwszego. Brzmieniowo – super. Tekstowo – w sumie też. Coś czuję, że Ci młodzi reprezentanci Hashashins jeszcze dadzą o sobie usłyszeć.

Bones & Eddy Baker – LooseCrew

Bones pomimo całkiem długiego jak na jego wiek stażu na scenie i multum wyplutych albumów – nie wychodzi z formy. To jest Bones jakiego znam i chcę – ten mglisty, psychodeliczny, niemalże hipnotyczny klimat. Co do Eddy’ego – idealnie wpasowuje się w ten track. Naprawdę. Choć może wygląda, jakbym stawiał go na drugim miejscu – oni naprawdę są tutaj na równi.

Jakub Daniluk

Student dziennikarstwa, muzyk i marzyciel. Coraz śmielej sięgam po swoje cele, kierując się głównie człowieczeństwem. Pasjonat muzyki różnych gatunków - głównie rapu, który również tworzę. Szukam swojego miejsca w świecie i własnego "ja". Entuzjasta psychologii, psychiatrii i kwestii dbałości o zdrowie psychiczne - zarówno zapobiegawczo jak i terapeutycznie. Pomieszany introwertyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *