Coś Nowego powraca!

Coś nowego w Coś Nowego! Nasza redakcja wraz z poprawiającą się sytuacją epidemiczną na świecie wraca z kolejnymi projektami, powiększoną grupą z głowami pełnymi pomysłów oraz odświeżoną stroną, na którą już teraz serdecznie zapraszamy!

Coś Starego czy Coś Nowego?

Gospodarka powoli się odmraża, znoszone są kolejne obostrzenia, ludzie budzą się z letargu. Nasza redakcja nie pozostaje dłużna i po kilkumiesięcznej przerwie wracamy z lepszą jakością techniczną i merytoryczną. Obecnie zapominamy o starym wydaniu czasopisma. Gazeta dała nam wiele perspektyw i możliwości, ale nie możemy ciągle patrzeć w tył i stać w miejscu. Teraz, naszym priorytetem jest dalszy rozwój, a nowa strona bez wątpienia w osiągnięciu tego celu pomoże. – kwituje redaktor naczelna gazety studenckiej Coś Nowego, Natalia Jasińska. Dodaje również, że w gronie redakcji znalazły się nowe osoby, które chcą w sposób aktywny rozpocząć swoją przygodę z gazetą. Młodzi adepci dziennikarstwa postarają się zapewnić ciągłość pracy oraz urozmaicić poruszane tematy, mając na uwadze fakt, iż pieszczotliwie nazywany Coś jest wieloletnią spuścizną Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz stanowi podwalinę, ważny narząd organizmu i fundament Wydziału Nauk Społecznych.

redakcja Coś Nowego

#NoweCośNowego

Rok 2020 przyniósł ze sobą duże zmiany w wyglądzie i funkcjonalności strony czasopisma. Praca nad stroną nie należała do najłatwiejszych; po czasie samowolnego funkcjonowania była trochę ciężka i potrzebowała renowacji. – mówi Dawid Zapora, który od miesięcy pracował nad poprawieniem jakości strony internetowej – Pomysł odświeżenia witryny narodził się w mojej głowie jeszcze podczas warsztatów w Poniatowej. Amatorsko zajmuję się informatyką więc pomyślałem, że możemy popracować nad portalem, który dawno nie był zmieniany. Piotr Lewandowski z działu komunikacji koordynował działania od zewnątrz. Tak naprawdę to dzięki niemu cała ta operacja przeprowadzki się udała. Dzięki modernizacji strony, Coś Nowego zyskało nowy design, choć jak podkreśla Dawid, nie było to proste zadanie. Jesteśmy przekonani, że nie tylko nam, ale również naszym czytelnikom, nowy wygląd strony przypadnie do gustu i sprawi, że będą do niej wracać z uśmiechem na ustach.

Robię strony od 8. lat i każda jest inna. (…) W przypadku Cosia jest to (tworzenie stron – przyp. red.) szczególnie trudne i ważne, bo to może być trampolina dla wielu przyszłych dziennikarzy, a także magnes dla przyszłych studentów dziennikarstwa. – Piotr Lewandowski, dział komunikacji KUL

Przekraczamy granicę

Skoro mowa już o nowościach technicznych, warto wspomnieć też o merytoryce, czyli nadchodzących koncepcjach i planach. Priorytetem dla Coś Nowego będzie kolejne wydanie papierowe, które podobnie jak ostatnio, poświęcone ma zostać podsumowaniu projektu Lubelska Koalicja na Rzecz Integracji. Skierowany on był do cudzoziemców spoza UE, którzy w jego ramach mieli możliwość m.in. poznania kultury i historii polskiej, nauki naszego języka czy przyłączenia się do różnych wydarzeń i akcji. Doświadczenie udziału w Koalicji było bardzo ważne. – twierdzi Klaudia Bzducha, rzecznik prasowy USS KUL. Dzięki niemu studenci z zagranicy mogli poznać bliżej nas, polskich studentów, i nawiązać z nami swoistą relację. Myślę też, że pomogło im to poczuć się lepiej wśród społeczności akademickiej. Udział w projekcie był bezpłatny.

To jest tak jak w mieszkaniu – czasami potrzebujemy poprzestawiać meble, tak niekiedy w Internecie, przestrzeni, w której pracujemy, trzeba poprzesuwać różne panele, włączyć nowe wtyczki, nowe możliwości. – dr Wojciech Wciseł, opiekun redakcji Coś Nowego

Członkowie redakcji od wielu lat aktywnie uczestniczą w międzynarodowych projektach, biorą czynny udział w niemalże wszystkich konferencjach, organizowanych na terenie naszego (i nie tylko) uniwersytetu. Cyklicznie są uczestnikami szkoleń i warsztatów medialnych, organizowanych przez dr-a Wojciecha Wcisła, opiekuna redakcji. Coraz częściej nasza gazeta Coś Nowego obejmuje patronat medialny nad ważnymi wydarzeniami w Lublinie i całej Polsce. Redaktor naczelna zapowiada, że już niedługo na naszej stronie dostępne będą wywiady m.in. z zespołem Tulia czy grupą filmową „King Raven Art”. Na naszych czytelników czekają również nowe artykuły; najbliższy dotknie tematu zakupów online w czasie pandemii.

Do przeczytania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.