Świąteczny koncert dla studentów – rozmowa z Piotrem Trociukiem, USS KUL

To jest prezent dla studentów. Chcieliśmy zrobić coś dla nich, szczególnie w takim czasie, i zakończyć rok w przyjemny oraz ciekawy sposób – mówi Piotr Trociuk, przewodniczący Uczelnianego Samorządu Studenckiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Porozmawialiśmy z Piotrem o nadchodzącym wydarzeniu, wpływie pandemii na świąteczny okres na uniwersytecie oraz gościach, których udało zaprosić się na ten wyjątkowy koncert.

Piotr Trociuk, przewodniczący USS KUL
Piotr Trociuk, przewodniczący USS KUL https://www.facebook.com/photo/?fbid=2566207963467954&set=a.100481833373925

Edyta Skrzypczak, Coś Nowego: Jako przewodniczący USS planujesz imprezę okolicznościową dla studentów KUL?

Piotr Trociuk: Tak. Jako samorząd planujemy koncert, który odbędzie się 18 grudnia o godzinie 18.00 w Kościele Akademickim. 

E.S.: Jak wyglądają przygotowania? 

P.T.: Już jesteśmy na końcu prac. Niestety, pandemia nie pozwoliła nam na sprawne przygotowania. Mam jednak nadzieję, że wszystko pójdzie bez większych komplikacji i wszystkim koncert się spodoba. 

E.S.: Czy przez koronawirusa trzeba było coś zmienić lub jakaś rzecz nie poszła zgodnie z planem? 

P.T.: Jeśli mam być szczery – nie było wielkich zmian. Wszystko zorganizowaliśmy tak jak wstępnie ustaliliśmy. Problem był natury czasowej. Przez sytuację (związaną z wirusem – przyp. red.) oraz obostrzenia nie mogliśmy ruszyć w listopadzie z przygotowaniami. Trudno było spotkać się na KUL-u lub poza nim z innymi osobami i ustalić szczegóły. Przez komunikowanie się za pomocą social mediów wszystko przebiegało inaczej. 

E.S.: Jak pandemia wpłynęła na przedstawienie koncertu? Gdzie studenci będą mogli go obejrzeć? 

P.T.: Przez pandemię nie możemy przebywać w jednym miejscu razem, dlatego o godzinie 18.00 będziemy transmitować koncert na żywo na naszych platformach: USS KUL, KULturalia, na stronie i fanpagu KUL-u. Jako ciekawostkę mogę zdradzić, że koncert będzie nagrany i zmontowany przez TVP 3 Lublin. Wydarzenie będzie transmitowane w wigilię, o godzinie 19.00 na kanale telewizji. 

E.S.: Czy TVP 3 Lublin odgrywa jakąś szczególną rolę podczas koncertu? 

P.T.: Tak, jest to główny patron medialny i współorganizator wydarzenia. Pomagają nam w rejestracji koncertu, jeśli chodzi o formę audio-wideo. 

E.S.: Koncert będzie transmitowany na innych stacjach? 

P.T.:W przerwie świątecznej, stacja TVP 3 Lublin będzie powtarzała koncert na swoim kanale. Impreza zostanie transmitowana na różnych stacjach regionalnych w czasie świątecznym. Jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć, gdzie i o której godzinie. 

Maskotka grająca na fortepianie
Autor Fot. klimkin

E.S.: Można zdradzić, jacy artyści wystąpią? 

P.T.: Jak już wiadomo, będzie to zespół Enej z gościnnym udziałem górali z Podhala, między innymi ze Stanisławem Karpielem-Bułecką z zespołu Future Folk. Są to artyści, których koniecznie trzeba zobaczyć. Niestety, będzie to możliwe jedynie w formie online. 

E.S.: Mimo wszystko – to fantastyczna okazja i wspaniali goście. Jaki jest cel koncertu i dlaczego jest taki ważny? 

P.T.:Podczas wydarzenia będziemy wspominać papieża Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły i rocznice wyświęceń kardynała Wyszyńskiego Chcieliśmy zawrzeć te kwestie podczas uroczystości. Celem jest także zorganizowanie stricte świątecznego koncertu, gdzie artyści będą śpiewać kolędy i świąteczne piosenki. W tym roku nie udało nam się niczego zorganizować. Jest to prezent dla studentów. Chcieliśmy zrobić coś dla nich, szczególnie w takim czasie i zakończyć rok w przyjemny oraz ciekawy sposób. Dzięki zbliżającym się świętom, mogliśmy zorganizować wydarzenie kierowane do studentów. 

E.S.: Czyli koncert głównie jest przygotowywany dla studentów? 

P.T.:Chcieliśmy im coś dać od siebie. Jak już wspomniałem, nie mieliśmy możliwości przygotować żadnego wydarzenia wcześniej. Mieliśmy zaplanowane imprezy na maj tego roku. Wszystkie plany zostały odwołane z powodu pandemii, dlatego staraliśmy się zorganizować coś w tym czasie. Mam nadzieję, że wszyscy chętnie dołączą do koncertu i odbiorą go w bardzo pozytywny sposób. 

Edyta Skrzypczak

Edyta Skrzypczak

Studentka pierwszego roku dziennikarstwa. Skończyłam szkołę średnią jako architekt krajobrazu. Kocham czytać książki, rysować, słuchać muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *