WTA BNP Paribas Poland Open: Pewne zwycięstwo Świątek w pierwszej rundzie

Pierwszy turniej tenisowy w Polsce rozpoczęła światowy numer jeden – Iga Świątek. Triumfatorka Roland Garros w początkowej rundzie spotkała się z polską tenisistką Magdaleną Fręch i wygrała: 6:1, 6:2.

Po przegranej w trzeciej rundzie Wimbledonu, gdzie Świątek musiała uznać wyższość Cornet, Iga wróciła na kort. W pierwszej rundzie pierwsza rakieta świata zmierzyła się ze swoją rodaczką Magdaleną Fręch, która również odpadła w trzeciej rundzie brytyjskiego turnieju ulegając Simonie Halep.

Już od początku Świątek dominowała  niższą rankingowo przeciwniczkę. Fręch udało się tylko zdobyć jednego gema. Iga od początku dyktowała warunki meczu i często zdobywała punkty po pierwszym serwisie. Tenisistka w pierwszym secie zdobyła jednego asa serwisowego, zaś Fręch żadnego. Na swoim koncie Iga zanotowała jeden podwójny błąd, a przeciwniczka dwa.

Drugi set momentami należał do Fręch. Pierwszego gema przy swoim serwisie wygrała Fręch, co dało jej nadzieje na odwrócenie losu meczu. W trzecim gemie przy stanie 1:1, Fręch zagrała skróty, które pozwoliły jej wygrać swój serwis. Już w piątym gemie nastąpił pierwszy break point w drugiej partii meczu dla Świątek, dzięki czemu Iga przybliżyła się awansu do drugiej rundy. Przy stanie 5:2 Świątek serwowała na zakończenie meczu. Nie popełniając żadnego błędu oraz nie tracąc punktu wygrała mecz po godzinie i piętnastu minutach. Podsumowując statystyki, zarówno Fręch, jak i Świątek w całym meczu zaserwowały dwa asy. Świątek w drugiej partii meczu nie popełniła podwójnego błędu, zaś Fręch dołożyła jeden do statystyk z pierwszego seta. Pierwszy serwis w przypadku Świątek wynosił 52%, zaś lepiej w tej kategorii pokazała się Fręch z wynikiem 65%. Obie panie grały ze sobą pierwszy raz na oficjalnym turnieju.

Iga Świątek podczas meczu
źródło: twitter/ @iga_swiatek

Jest to 47. zwycięstwo Świątek w tym sezonie oraz pierwsze na turnieju w Polsce (WTA 250) oraz 17. na korcie ziemnym. Iga ma już na koncie dziewięć tytułów singlowych, z czego sześć zostało zdobytych w tym roku (Doha, Indian Wells, Miami, Stuttgart, Rzym i Roland- Garros).

W czwartek w II rundzie Iga zmierzy się z Rumunką Gabrielą Lee (146. miejsce w rankingu).

Źródło obrazka wyróżniającego: PAP/Radek Pietruszka