Sport

Polscy szczypiorniści kończą walkę o medale

Polscy piłkarze ręczni w meczu decydującym o ich dalszych szansach na awans do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w Egipcie ulegli reprezentacji Węgier 30:26 (16-10). Porażka w tym meczu oznacza, że poniedziałkowy mecz z naszymi zachodnimi sąsiadami będzie ostatnim na tym turnieju dla naszych zawodników.

Początek meczu był bardzo wyrównany, niestety z upływem czasu, Węgrzy wykorzystywali błędy własne Biało-Czerwonych przez co w ciągu kilku minut z wyniku 7-9, nasi rywale uzyskali przewagę sześciu bramek, której nie oddali do końca spotkania.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej
źródło: pap.pl

W drugiej połowie Polacy zaprezentowali się już dużo lepiej, tocząc pojedynek bramka za bramkę. Niestety nie wystarczyło to na dobrze dysponowanych tego dnia Madziarów, którzy nie pozwolili naszym szczypiornistom nawet przez moment marzyć o końcowym sukcesie. W końcowej fazie spotkania Polakom udało się odrobić kilka bramek zmniejszając przewagę rywali do 4 bramek, ustalając tym samym wynik spotkania na 30:26 (16-10).

Nasza reprezentacja swój ostatni mecz Mistrzostw Świata w Egipcie rozegra w poniedziałek 25 stycznia o 20:30, mierząc się z mocno osłabioną reprezentacją Niemiec.

Polska – Węgry 26:30 (10:16)