Podróże nie tylko w dalekie zakątki świata

W swojej książce Jesteś wędrówką, dziennikarka Paulina Młynarska pokazuje, co tak naprawdę może kryć się za podróżowaniem. Jak się okazuje, autorka pisząc o swoich własnych przeżyciach i działaniach uświadamia, że nie musimy wyjeżdżać na drugi koniec świata, aby coś zmienić i odważyć się na inny kierunek własnej życiowej drogi.

Paulina Młynarska – kobieta, która mając zaledwie 18 lat za swoje pierwsze zarobione pieniądze wyjechała w Alpy, wydała książkę, w której zostawiła kawałek swojego życia. Stworzyła ją przede wszystkim dla kobiet – w każdym wieku, które pragną poczuć, co może kryć się za słowem podróż, ale odczuwają pewne obawy i lęk przed nieznanym.

Przedstawiając swoje historie – sprzedanie domu w Kościelisku, wyjazd do Azji, czy samotny czas w Zakopanem, ilustruje krok po kroku, jak wyjść ze swojej strefy komfortu. Czasem pozbycie się niepotrzebnych rzeczy z domu, spontaniczny wyjazd do przyjaciół, którzy mieszkają zaledwie kilka kilometrów dalej, a nie ma się na to nigdy czasu, może okazać się dla kogoś małą zmianą na lepsze. Dziennikarka uświadamia, że chodzi o te małe codzienne sytuacje, które dają siłę do zrobienia porządków we własnym wnętrzu i pójścia o kolejny krok dalej.

Bardzo często brakuje nam pieniędzy na wyjazd marzeń czy chociażby trudnością stają się problemy zdrowotne. Jednak bywa tak, że kobiety najzwyczajniej w świecie, boją się wyjechać gdzieś same. Stawiają dom, rodzinę czy pracę i obowiązki na pierwszym miejscu – co nie jest niczym złym, ale przez to zapominają o sobie. Autorka, daje cenne wskazówki, jak można to poprawić i cieszyć się ze swoich wyborów. Na początek mogą być to proste podróże – do parku, kina, na siłownię, co z pewnością będzie mieć pozytywne rezultaty w postaci lepszego samopoczucia.

Jednak jeżeli ktoś odważy się na samotną podróż do dalekiego kraju, to bez problemu może liczyć na znalezienie wielu wartościowych informacji w opowieściach, o których napisała Paulina Młynarska. O czym pamiętać, jak zaplanować, ale też bardzo ważne – jak odpuścić żeby się czymś nie rozczarować, a doszukać się przyjemności w przeszkodzie. W końcu nie wiadomo tak naprawdę, co przydarzy się podczas wyjazdu, a czasem niesmaczne jedzenie, czy spóźniony pociąg nie motywują, a wręcz zniechęcają.

Wybierając tę książkę, pierwszym krokiem może być właśnie znalezienie czasu na to, aby ją przeczytać. Będzie to chwila na uzyskanie odpowiedzi, jak zacząć własną wędrówkę na nowo.

Ewelina Mirocha

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Zwolenniczka czytania książek. Od zawsze miłośniczka mody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.