ORW Festiwal – muzyczne wydarzenie w Bałtowie

Maj obfituje w dni kultury studenckiej, a latem nie brakuje festiwalów muzycznych organizowanych w całej Polsce. Niewiele jest jednak takich odbywających się w okresie posesyjnym i nieumiejscowionych w północnej części kraju. Dziś przychodzę do Was z alternatywą jaką jest ORW Festiwal w Bałtowie.  

Sesja dla wielu studentów jest okresem stresującym, ale kiedy uzyskane zostaną wszystkie zaliczenia, przychodzi czas na relaks i dobrą zabawę. Oficjalne Rozpoczęcie Wakacji, to festiwal muzyczny odbywający się w Bałtowie, oddalonym niespełna 100 km od Lublina. Jak sama nazwa wskazuje, festiwal organizowany jest na początku lata (30 czerwca – 1 lipca). Hasłem tegorocznego wydarzenia jest: „Muzyka, radość, energia”.  

Pierwszego dnia odbędą się występy artystów ze świata rapu, natomiast drugiego uczestnicy festiwalu będą bawić się w rytm muzyki klubowej. 30 czerwca (piątek) na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego wystąpi m.in. Kubańczyk, Smolasty czy O.S.T.R. W sobotę klubowe kawałki zagrają chociażby C-Bool czy Hazel.  

grafika: ORW Festiwal

O szczegółach festiwalu dowiecie się z mojej rozmowy z Żanetą Choinką, członkiem sztabu organizacyjnego imprezy: 

Alicja Rejowska, Coś Nowego: Bałtowski Kompleks Turystyczny większość ludzi postrzega jako miejsce dla rodzin z dziećmi, skąd pomysł na organizacje na jego terenie festiwalu muzyki klubowej?  

Żaneta Choinka: Bałtów to wyjątkowe miejsce, zarówno dla młodzieży jak i dorosłych, a nasza ideą jest podarowanie uczestnikom pięknych wspomnień. Bałtowski Kompleks Turystyczny kieruje się wartościami takimi, jak radość i przygoda, a one wspaniale współgrają z organizowanym przez nas festiwalem. To dzięki muzyce jesteśmy w stanie podarować festiwalowiczom Radość i energię. To wszystko sprawia, że wszelkie różnice, podziały znikają, a publiczność staje się Rodziną - to nas łączy. Warto zaznaczyć, że to nie tylko festiwal muzyki klubowej. Oferujemy dwa dni pełne różnorodności muzycznej. Pierwszego dnia na naszej scenie pojawią się polscy raperzy: O.S.T.R., Polska Wersja, Kaz Bałagane i inni. Oczywiście nie odchodzimy całkowicie od korzeni czyli muzyki klubowej, która związana jest z Bałtowem już od kilkunastu lat. 

A.R: Od pierwszej edycji ORW minęło niemal dziesięć lat, jakie wspomnienia przychodzą Wam na myśl o początkach tego wydarzenia? 

Ż.Ch: Gdybyśmy powrócili wspomnieniami do pierwszych muzycznych wydarzeń organizowanych na naszym obiekcie, byłoby to Dance Sensation. Z biegiem lat projekt ewoluował i ostatecznie powstało: Oficjalne Rozpoczęcie Wakacji. Bałtów odwiedzała publiczność z Lublina, Kielc, Radomia, a także Poznania i Warszawy. Na naszej scenie występowały ikony muzyki klubowej DJ Quiz, Gromee, C-BooL, a także zagraniczni artyści Peran van Dijk, 4 String i wielu innych popularnych DJ-ów. 

grafika: ORW Festwial

A.R: Do tej pory ORW było festiwalem muzyki klubowej, dlaczego w tym roku postanowiliście, rozszerzyć ofertę o występy artystów sceny rapowej?  

Ż. Ch: By dotrzeć do młodego pokolenia, które pragnie różnorodności, a tę może otrzymać właśnie tu, w Bałtowie. Stąd też wybór naszych artystów, którzy stają się popularni wśród młodzieży, o czym świadczą milionowe wyświetlenia na YouTube czy Spotify. 

A.R: ORW wraca po kilku latach przerwy. Czym była ona spowodowana, dlaczego zdecydowaliście się na powrót tego wydarzenia?  

Ż. Ch: Bałtów to miejsce, gdzie w poprzednich latach organizowaliśmy wiele wydarzeń m.in. właśnie Oficjalne Rozpoczęcie Wakacji czy Bałtowskie Bezdroża Dragon Winch. Projekty te zostały zamknięte z powodu pandemii COVID. Wraz z zamknięciem projektu odczuliśmy pewną pustkę. Nadeszła pora, aby ją wypełnić. Teraz wracamy z dojrzałym projektem, bogatsi o nowe doświadczenia i silniejszy zespół. Ponownie łączymy przyjemne z pożytecznym. 

A.R: Do tej pory ORW było jednodniowym wydarzeniem, dlaczego w tym roku zdecydowaliście się, rozbić festiwal na dwa dni?  

Ż. Ch: By stworzyć kilkudniowe wydarzenie festiwalowe. Jak wspomnieliśmy powracamy do branży eventowej bogatsi w doświadczenia, zatem i nasza oferta jest rozbudowana. Co więcej teren wydarzenia, solidna infrastruktura, sprawia, że możemy zaoferować festiwalowiczom miasteczko, oferujące dostęp do pełnej bazy gastronomicznej Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, a tym samym trafić do szerszej grupy odbiorców. 

A.R: Czy oprócz występów artystycznych przygotowaliście dla uczestników dodatkowe atrakcje? Jeśli tak, to jakie?  

Ż. Ch: Dzięki współpracy z firmą Fenix Art, gwarantujemy, wiele wyjątkowych wrażeń wizualnych i dźwiękowych. Będą konfetti, lasery, pełna pirotechnika sceniczna. Co więcej na terenie miasteczka zostanie wydzielona strefa relaksu, gdzie uczestnicy festiwalu będą mogli odpocząć. Naładują tu swoją energię. Warto zaznaczyć, że scena artystyczna powstanie na terenie stoku narciarskiego, dzięki czemu miejsce to będzie przypominać amfiteatr. 

A.R: Partnerem strategicznym wydarzenia jest Browar Bałtów – pierwszy w Polsce browar tematyczny. Czego po partnerstwie z Browarem spodziewać się mogą uczestnicy ORW? 

Ż. Ch: Dzięki współpracy z Browarem Bałtów możemy zapewnić strefę VIP, która zostanie wydzielona w restauracji Browar Bałtów. Osoby, które zakupią bilety VIP, otrzymają wiele udogodnień, a będą to m.in.: osobne wejście na teren imprezy, zapewnione miejsca siedzące, dostęp do baru i strefy gastronomicznej bez kolejek.

A.R: Czy planujecie, powrócić do corocznego organizowania ORW?  

Ż. Ch: To się okaże, z pewnością jesteśmy pełni nadziei, że wydarzenie to na stałe wpisze się w kalendarz imprez Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. A tymczasem zachęcamy do rezerwacji terminu i przyjazdu na ORW Festiwal, który tylko dzięki publiczności może stać się wyjątkowym. Bilety można zakupić na naszej oficjalnej stronie www.orw.pl. Podjęliśmy także współpracę z platformami takimi jak kupbilecik, biletyna oraz biletomat.   

grafika: ORW Festiwal

ORW to wydarzenie, które posiada niemal dziesięcioletnią tradycję. Sama miałam okazję pojawić się na jednej edycji tego wydarzenia i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że bawiłam się świetnie, a organizacja oraz bezpieczeństwo były na naprawdę wysokim poziomie. Dlatego, jeśli szukacie wakacyjnego festiwalu, odbywającego się znacznie bliżej Lubelszczyzny niż te najpopularniejsze, to zachęcam Was do udziału. My, jako redakcja COSia również tam będziemy!  

Alicja Rejowska

Studentka II roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Zafascynowana sportem, a zwłaszcza siatkówką, biathlonem i tenisem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.