Królowa łez, królowa dram – kim jest Sanah?

Sanah – wokalistka, która swoim głosem w krótkim czasie porwała tysiące osób. Jak rozkręciła się jej kariera? Kim jest artystka? Prezentujemy kilka faktów na temat jednej z najpopularniejszych obecnie artystek na polskim rynku muzycznym.      

Zuzanna Irena Jurczak to 23-letnia piosenkarka, która szturmem wbiła się na szeroką scenę muzyczną utworem Szampan. Piosenka ta stała się hitem na arenie międzynarodowej. Pseudonim artystyczny wziął się od angielskiej wersji jej imienia – Susannah. Swoją przygodę muzyczną zapoczątkowała mając jedynie sześć lat. Chodziła do szkoły muzycznej i tam uczyła się gry na skrzypcach oraz pianinie. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.   

Sanah pierwsze autorskie kompozycje wrzucała do sieci mając niespełna 16 lat. Jej pierwszym, wiernym fanem był tata. Wraz z mamą wokalistki, podarowali jej możliwość zarejestrowania utworów w profesjonalnym studiu muzycznym. W swoich wywiadach często mówi, że przez lata liczyła na karierę zagraniczną, dlatego też śpiewała wyłącznie w języku angielskim. Miała cichą nadzieję, że zostanie zauważona przez zagranicznego producenta. Próbowała swoich sił także w różnych telewizyjnych programach typu talent show. Najbardziej znane to The Voice of Poland oraz Mam talent. W żadnych z nich nie osiągnęła sukcesu, nie przechodząc nawet przez etap castingów.        

Główne gatunki, w obszarach których porusza się Sanah, to indie pop, art pop i quality pop. Charakteryzują się one szerokim wykorzystaniem efektów elektronicznych oraz łączeniem elementów z różnych awangardowych gatunków. Swoje utwory pisze zazwyczaj wtedy, gdy ma gorszy humor; siada przy pianinie i komponuje pod wpływem emocji. Warto wspomnieć, że idolką wokalistki jest Sia. Utwory artystki są dla niej inspiracją w tworzeniu własnych tekstów. Sanah jest również wielką fanką Dawida Podsiadły. Piosenkarka nagrała utwór Projekt nieznajomy nie kłamie, który składa się z trzech piosenek wokalisty: Project 19, Nieznajomy i Nie kłami. Wydała album Królowa dram oraz wystąpiła gościnnie w finale 11. edycji The Voice of Poland. Nagrała partie wokalne, które później znalazły się na pierwszym miejscu  Spotify Viral Top50.           

Młoda artystka jest bardzo ambitna, na co wskazują kolejne projekty, w których uczestniczy lub je inicjuje. Od 2021 roku  prowadzi autorski program Będę Fit! Saturdaj Najt Szoł. Umieszczane filmy przedstawiają w sposób komiczny przeżycia wokalistki. 

Patrycja Adamczyk

Studiuję na I roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na KUL. Od 6 lat gram w amatorskim teatrze. Uwielbiam podróżować, gotować i śpiewać.

One thought on “Królowa łez, królowa dram – kim jest Sanah?

  • 18 stycznia, 2021 o 19:36
    Permalink

    Bardzo ciekawy artykuł, który w sposób nieszablonowy pokazał mi artystkę, której lubię słuchać. Dobra robota:)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.