Myśli i uczucia przelane na papier – poezja współczesnych mężczyzn

Mężczyzna ma nas kochać na poważnie czy na ślepo i bez pamięci? Niektórzy z nich piszą wiersze o miłości, oddając przy tym swoje myśli i uczucia. Zdobywają przy tym popularność w social mediach, a ich zbiory stają się bestsellerami roku. Tworzą dzięki temu nowy typ poezji.

Ich książki są terapią i drogowskazem dla ludzi, którzy zmagają się z problemami w związkach, ale nie tylko. Poruszają także tematy miłości, życia codziennego i realizacji marzeń. To właśnie ich historie przyciągają spore grono kobiet jak i mężczyzn. Mowa tutaj o Rafale Wicijowskim i Żurnaliście – zwykli ludzie z bagażem doświadczeń życiowych i z wielkim sercem.

tekst
https://www.instagram.com/p/CIX0jWXhM7F/

Rafał Wicijowski jest polskim pisarzem znanym przede wszystkim z prowadzenia dosyć popularnego bloga ,,Oczami mężczyzny”. Jego zapał nie kończy się tylko na tych doświadczeniach. Wydał kilka książek: ,,Oczami mężczyzny (nie) idealnego” oraz ,,Oczami Mężczyzn. Kobiety, które mają klasę”. Opisują one przemyślenia autora na temat życia codziennego i miłości. Pisarz nie koloryzuje, lecz przedstawia prawdziwy i szczery opis dzisiejszych mężczyzn. Jedni bezradni i zagubieni, drudzy uważający się za panów swojego losu. Jaki powinien być mężczyzna, aby być dla kobiety oparciem, a dla przyszłych dzieci wzorem do naśladowania? Takie informacje uzyskamy w książce jak i na blogu przez niego prowadzonym. Jego wpisy są głęboko wnikające w psychikę ludzką i namawiają do głębszej refleksji. Pomogą przede wszystkim przetrwać złe chwile toksycznego związku oraz szarą rzeczywistość.

tekst
https://www.instagram.com/p/CIgh5rlh2vW/

Żurnalista jest uważany za coacha miłości dla młodych i zagubionych ludzi, jak również doświadczonych kobiet. Nie zdradza swojego imienia i nazwiska; chce być anonimowym pisarzem. Jego twórczość znana jest przede wszystkim na social mediach, a on sam nie uważa się za pisarza. Nie szuka określeń. Uważa się za wyjętego z innej szuflady. Wiersze są krótkimi urywkami jego myśli. Zaczął pisać, kiedy zmarła najbliższa mu osoba. Czuł wtedy frustrację i wstyd.  Nie miał w nikim oparcia, dlatego postanowił założyć konto i pisać. Dzięki profilowi na Instagramie jest w stanie przedstawić swoje myśli i uczucia i pomóc innym. Piszą do niego setki ludzi z problemami – bardzo często są to osoby będące ofiarami agresji domowej oraz ludzie młodzi, którzy kochają pierwszy raz i nie wiedzą, w jakim są położeniu. Jego główną myślą jest: Nie chcę przekazać więcej niż to, że miłość istnieje.

Osoby, które mają podobne problemy powinny przeczytać myśli współczesnych poetów. Dla niektórych będzie to dobry krok do przodu w pokonywaniu swoich złych myśli i przemyśleń.

Patrycja Adamczyk

Studiuję na I roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na KUL. Od 6 lat gram w amatorskim teatrze. Uwielbiam podróżować, gotować i śpiewać.

One thought on “Myśli i uczucia przelane na papier – poezja współczesnych mężczyzn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *